На календарі липень: ПОСУХИ НЕ УНИКНУТИ
Синоптики зробили прогноз на липень: попереду аномальна спека та дефіцит опадів
Погода в перший день липня, за прогнозом багатьох синоптиків, зробить Україну найспекотнішою країною Європи. Аномальна спека на її територіях триватиме понад тиждень.
Середня температура липня в Україні, за прогнозом синоптиків, є найвищою у році та може досягати 41 градусу тепла. Така спека особливо ймовірна у східних та південних областях. У липні в Україні споконвіку не спостерігаються заморозки, крім високогір'я Карпат, і відбуваються найпотужніші зливи з градом і шквалистим вітром.
Погода у липні 2024 в першій декаді місяця буде з аномальною спекою до +39 градусів на більшій території України. В західних та північних областях вона не затримається надовго, проте в центральних, південних та східних протримається більше ніж тиждень. Велика кількість дощів і більш комфортна температура повітря в цей період очікується лише в західних областях країни.
Протягом другої та третьої декади місяця спостерігатиметься незначне зниження температури повітря, але її середньодобові показники будуть перевищувати кліматичну норму. Дощі в цей період розподілятимуться по країні нерівномірно. На заході їх кількість перевищить норму, на півночі та в центрі показники опадів відповідатимуть нормі, нижчі якої вони будуть на півдні та на сході. Подекуди грозові дощі супроводжуватимуться шквалами та градом.
Враховуючи всі погодні показники, синоптики очікують, що середньомісячна температура в Україні у липні перевищуватиме багаторічну норму в середньому на 2−3,5 градуси. Особливо сильно спека відчуватиметься у південних і східних регіонах. У західних та північних областях середня температура повітря буде +21+23 градуси, в Карпатах +17+19 градусів, у центральних, південних і східних областях +24+27 градусів. Такі показники можуть бути рекордними для окремих населених пунктів країни.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я