НА КРАПЕЛЬНОМУ ЗРОШЕННІ СОНЯШНИК РОДИТЬ УЧЕТВЕРО БІЛЬШЕ
Урожайність соняшнику на крапельному зрошенні учетверо вища, ніж на богарі, – дослідження
Як показали результати дослідження, урожайність соняшнику на крапельному зрошені отримали на рівні 4,1 т/га і 1,05 т/га – в умовах без зрошення, пише журнал The Ukrainian Farmer.
Усього в ході дослідження 70 га площі поля соняшнику було поділено на дві частини: 30 га – на крапельному зрошенні й 40 – на богарі. Застосовувалася однакова технологія вирощування. Попередник – озима пшениця. Густота посіву на зрошенні – 75 тис. шт./га, на богарі – 60 тис. шт./га.
Схема розміщення крапельної стрічки – поверхнева через 1,4 м (через рядок соняшнику). Фільтраційна станція – сітчастий фільтр, обладнання для фертигації – інжектор типу Venturi.
Укладання стрічки проводили одночасно з першою міжрядною обробкою. Основне внесення добрив – 150 кг/га нітроамофоски NPK15-15-15. Крім того, за період фертигації було внесено 100 кг/га аміачної селітри.
Cіяли у другій декаді квітня. За період вирощування за технологічною схемою захисту та підживлення застосовували гербіциди, інсектициди, мікродобрива для позакореневого підживлення, фунгіциди. Зрошувальна норма поливу (в умовах літньої посухи) становила 3000 м/га.
«Потенційні можливості технологій крапельного зрошення досягаються насамперед шляхом оптимізації водного та поживного режимів ґрунту, дозволяють отримувати достатньо високі рівні врожайності за одночасної мінімізації питомих втрат на одиницю продукції», – йдеться у статті «Соняшник: переваги зрошення"
Анжела Гаврилюк
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я