На полі у Високопільській громаді Херсонської області агрометеоролог виявив глибоку яму серед посівів соняшнику

За матеріалами інтернет-видань 08.07.2025 118
На полі у Високопільській громаді Херсонської області агрометеоролог виявив глибоку яму серед посівів соняшнику
За даними метеостанції, провал має ширину від 90 до 150 см і глибину до 2 метрів. За виглядом він нагадує карстовий або зсувний імовірний провал, спричинений втратою міцності ґрунту.
Фахівці вважають, що однією з ключових причин може бути зниження рівня підземних вод після зникнення Каховського водосховища.
 
 «Це є деградацією ґрунтового покриву, яка спостерігається зазвичай при значному зниженні рівня ґрунтових вод», — пояснив Євген Коржов, доцент кафедри водних біоресурсів та аквакультури Херсонського державного аграрно-економічного університету розповів @Суспільне Херсон
 
За словами науковця, раніше під землею були порожнини, заповнені водою, яка підтримувала ґрунт. Тепер вони стали сухими, і земля почала просідати.
 
 «Такі наслідки зневоднення площі Каховського сховища. Рівень води знизився, рівень ґрунтових вод теж впав. Всі прогалини, які були до цього гідравлічно заповнені у поверхневих шарах ґрунту водою, тепер також зневоднені. Внаслідок цього відбуваються провали, виникають підземні печери, які гідрологічно тримав рівень Каховського водосховища», — додав Коржов.
 
Фахівці зазначають, що до руйнування водосховища подібні явища для регіону не були характерними.
 
 «До знищення Каховського водосховища такі процеси не були притаманні Херсонщині. Оскільки усі прошарки та пустоти підземні, які розташовні у межах області, були заповнені водою і під тиском проваль ґрунту не відбувалось», — сказав науковець.
 
Водночас, метеостанція застерігає: такі провали становлять небезпеку як для людей, так і для сільськогосподарської техніки.
У дописі йдеться, що на цьому ж полі помітно ослаблення рослин. Причина, ймовірно, не лише у спеці, а й у зміні структури ґрунту — можливому зсуві або просіданні.
 
 «Наразі за умови відсутності такої підтримки, такі явища скоріш за все будуть частішими. Оголилися пустоти між шарами ґрунту. Є поверхневі, глибші й між ними є прогалини, або вони повітряні, або вони заповнені водою. Зараз в них води немає, а є пустоти заповнені повітрям», — підсумовує Євген Коржов.
 
 Фахівці закликають аграріїв бути пильними, фіксувати подібні випадки і з обережністю проводити польові роботи на постраждалих ділянках.
Велика Олександрівка Метеостанція
Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ