НА РИНКУ ЗЕРНОВИХ І ОЛІЙНИХ ЗА ПІДСУМКАМИ ЛИСТОПАДА
В AgroMarket UUB від Української універсальної біржі опубліковано аналітичний звіт ринку зернових та олійних за листопад, пише agronews.uа.
Згідно з інформацією, що міститься у звіті, на ринку пшениці, кукурудзи та олійних культур листопад відзначався висхідною динамікою.
«Вартість продовольчої пшениці відображала зростаючу динаміку, що зумовлено її обмеженою пропозицією. Фуражне зерно також знаходилася у висхідному напрямку. Припортові ціни корелювалися у бік зростання за рахунок підвищених цінових пропозицій покупців. Трейдери сходилися на думці, що сезонні мінімуми для пшениці ймовірно встановлені, готуючи основу для подальшого висхідного тренду», – зазначили аналітики біржі.
На ринку кукурудзи висхідна динаміка на експортному ринку та небажання аграріїв продавати товар за низькими цінами, спричиняло підняття закупівельних цін зі сторони покупців.
Щодо агрометеорологічних умов, то згідно з даними Укргідрометцентру у листопаді випала велика кількість опадів, у більшості областей вона досягла 2-3 місячні норми (84-140 мм), у деяких районах південних областей – 3,5 місячні норми.
«Велика кількість опадів створила умови для формування високих запасів продуктивної вологи у ґрунті перед зимою, що є значним ресурсом для майбутнього урожаю озимини наступного року», – додали аналітики біржі.
Середні ціни попиту по Україні на кінець листопада щодо початку місяця:
- пшениця 2 клас (EXW) – 5 980 грн/т (+12,41%);
- пшениця 3 клас (EXW) – 5 120 грн/т (+1,99%);
- пшениця фуражна (CPT) – 4 360 грн/т (+3,32%);
- кукурудза фуражна (CPT) – 4 440 грн/т (+9,90%).
На завершення місяця керовані фонди зберігали коротку позицію на ф’ючерси кукурудзи та пшениці, водночас утримували довгі позиції по сої та соєвому шроту. Увага трейдерів все більше зміщувалася в бік прогнозованих погодних умов і очікуваного загального розміру врожаю в Південній Америці.
«Ф’ючерси на пшеницю були вищими протягом останнього тижня місяця, але залишалися в межах раніше встановлених торгових діапазонів. Увага ринку була зосереджена на скорочені експортних поставок із Південної півкулі. Ф’ючерси на соєві боби знизилися під впливом конкуренції ринку шроту в США та очікуваного дощу в Бразилії. Незважаючи на зростання в середині третьої декади місяця, ціни на сою знизилися до кінця періоду, оскільки кількість опадів у Південній Америці зменшилася» – відмічають аналітики.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я