На сільгоспугіддях Дніпропетровщини озимі культури в стані зимового спокою

За матеріалами інтернет-видань 19.12.2024 289
На сільгоспугіддях Дніпропетровщини озимі культури в стані зимового спокою

За повідомленням фахівців ГУ Держпродспоживслужби в Дніпропетровській області, друга декада грудня характеризувалася вологою погодою з різкими перепадами температур та сильними вітрами. Максимальна температура повітря підвищувалася до 6° тепла, поверхня ґрунту в цей час прогрівалася до 6,5° тепла. Мінімальна температура повітря знижувалася до 8° морозу, поверхня ґрунту охолоджувалася до 9º морозу. Мінімальна температура ґрунту на глибині залягання вузла кущіння (3см) знижувалася до 0,5º морозу і була не загрозлива для рослин озимих культур. Промерзання грунту 14 та 15 грудня становило 8 см, на кінець декади грунт відтанув повністю. Висота снігового покриву за даними снігозйомки становила 2 см.

Опади у вигляді дощу, снігу та мокрого снігу випали у кількості 14,5 мм. Агрометеорологічні умови для перезимівлі озимих культур задовільні. Озимі у стані зимового спокою.

Для мишоподібних гризунів були несприятливі погодні умови. Незначне збільшення житлових нір мишоподібних гризунів виявлено лише на незораних полях після кукурудзи, соняшнику тощо та неорних землях.

На посівах озимої пшениці заселення площ шкідниками становило 30% та 32% обстежених площ посівів озимого ріпаку.

Шкідниками заселено всі обстежені площі посівів багаторічних трав.

 

Експерти підкреслили, що у приватних овочесховищах проводяться роботи щодо перебирання посадкового матеріалу бульб картоплі. При проведенні лабораторного аналізу встановлено, що бульби уражені лише сухою гниллю: ураження бульб сорту Рів’єра становило 3%, у бульб сорту «Пікассо» уражено – 0,5% бульб та 1,5% бульб уражено хворобою у сорту «Червона рута».

Шкода від сухої гнилі дуже велика. За оптимальних умов зберігання втрати бульб від сухої гнилі становлять 7-11%, а при підвищеній температурі та вологості — 30-50%. Уражені сухою гниллю бульби або зовсім не проростають при висаджуванні, що призводить до зрідження насаджень, або дають слабкі ростки й формують недорозвинені рослини. Це призводить до значного зниження врожаю картоплі.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ