На собівартість молока впливають здорожчання кормів, пального, електроенергії
Агропідприємство «Червоний маяк» на Чернігівщині має 530 голів молочного стада. І в найближчій перспективі його планують збільшити до 700 голів. Про це йдеться у матеріалі на Latifundist.com. Пише Kurkul.com.
Керівник господарства Олександр Левицький вважає, що чутки про надприбутки виробників молока сильно перебільшені. Адже останнім часом подорожчали корми, дизельне пальне, електроенергія, збільшилися зарплати, тобто, все, що впливає на собівартість молока. Взяти хоча б кукурудзу. Якщо раніше вона коштувала 6-7 грн/кг, то зараз 9,30.
За результатами січня у «Червоному маяку» картина по собівартості буде не настільки райдужною, як вона була у грудні, але й збитків за нормальних надоїв (близько 37 л на дійну корову по підприємству) не очікується.
Фермери вважають, що між переробниками періодично відбувається змова і вони починають штучно знижувати закупівельні ціни. Але, на думку Олександра Левицького, це матиме зворотний ефект.
«Наочний приклад — ціна на жито. Минулого і позаминулого року хлібзаводи давали аграріям за нього 3,50-4,20 грн/кг, що суттєво нижче собівартості. Було відчуття, що вони просто знущаються. А сьогодні жито купують за 12 грн, дорожче пшениці, оскільки його мало. Так само і з молоком. Я не кажу, що 17 грн — це нижче собівартості. Але не виключено, що якась частина людей скаже: «Тоді ми не займатимемося більше тваринництвом». Якщо переробники і далі намагатимуться змовитися, то через деякий час купуватимуть молоко дуже за дорого», — вважає Олександр Левицький.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я