На центральному майдані Дніпра вимагають демобілізації своїх рідних

За матеріалами інтернет-видань 03.03.2024 367

03.03.2024  · Олег Лотошников

У Дніпрі провели мирний протест, вимогая демобілізації військовослужбовців після 18 місяців служби.  Про це повідомляє Відкритий з місця події.  На Європейській площі у центрі Дніпра зібралися рідні військових, які вимагали для них демобілізації. На думку пікетувальників, кожен захисник має право на відпочинок після 18 місяців служби без рішення Ставки Верховного Головнокомандувача.

Ось чоловік Юлії знаходиться вже два роки на війні. Наразі захищає Батьківщину на Донецькому напрямку. “В мене служить чоловік, з перших днів війни, з 26 лютого. Він добровільно пішов, не мавши до цього жодного досвіду служби. Ми вимагаємо демобілізацію без рішення ставки. Бо в іншому разі ніякої демобілізації не буде”, – каже дружина військового.

Пікетувальниця на ім’я Марина вже всьоме вийшла на подібну акцію. ЇЇ чоловіка мобілізували у березні 2022 року. “Я вважаю, не справедливо, що воюють одні й ті самі, а інші вважають, що вони задонатили 200 гривень, то це велике досягнення. Пропозиція уряду про 36 місяців (демобілізації) за рішення ставки. По-перше, 36 місяців в окопах — це нереально. Якщо в тилу ще можливо протриматись, то на передовій — ні. Їх дуже мало залишилось. По-друге, за рішенням ставки. Закон ми для чого приймаємо, щоб хтось вирішував? Мені задається, закон повинен бути чітким, щоб жодна людина не могла впливати на якісь рішення. На мою думку, це ще один корупційний ризик… коли існує ймовірність, що солдат звільнятимуть вибірково”, – зазначає пані Марина.       Чоловік Анастасії з 25 лютого пішов на захист країни. За цей час пройшов Херсон, Бахмут, Куп’янський напрямок, а зараз на в районі Лиману. “Вже два роки втома від служби впливає на здоров’я, на його психічний стан. Треба міняти наших чоловіків. Вже був час, щоб підготувати інших. Не може стільки часу людина пробути у зоні бойових дій. Під постійними обстрілами, вибухами. Мінімальні ротації це не відпочинок. Медична та психологічна допомога на постійній основі їм не надається. Останній раз ми бачились пів року тому. За два роки в нього були дві офіційні відпустки… Їм дуже складно. Це вивозити на одних плечах вже досить”, – зазначає пікетувальниця. 

 На акції були присутні й діти захисників України. Пікетувальники підготували низку тематичних плакатів щодо демобілізації. На акцію зібралися зо два десятки рідних військовослужбовців.

До сечі, після голосування у першому читанні, законопроєкт про мобілізацію знаходиться на розгляді в Комітеті. Депутати опрацьовують понад 4000 тисячі правок, які внесли до другого читання. Голосування у другому читанні планують провести у другій половині березня.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ