НАБУ і антикорупційний комітет ВР: Міноборони Резнікова закупляє продукти за завищеними цінами!

За матеріалами інтернет-видань 09.05.2023 323
Міністр Резніков (ліворуч) із президентом Зеленським (праворуч)
   Це просто вражає. Антикорупційний комітет Верховної Ради, депутат "слуг народу" Анастасія Радіна, НАБУ та комісія Мінекономіки вважають, що міністр оборони Олексій Резніков створив шахрайську схему обкрадання армії через завищення цін на закупівлях харчів. Звучать заяви, але Резніков сидить і досі на посаді, і ніяким чином не реагує влада взагалі. Верховний Головнокомандувач як завжди не помічає ніяких злочинів у своїй команді та нічого не пояснює ні народу, ні армії, правоохоронні органи не затримують Резнікова, питання про відсторонненя Резнікова від посади не обговорює парламент. Всіх усе влаштовує. У нашій владі повністю девальвовані слова, знецінена відповідальність, і мовчать і язики, і совість. І схеми Резнікова продовжують працювати. І усі мовчать, і жоден державний службовець не зробив якоїсь заяви, і спокійно собі завищують ціни та збирають гроші, і нічого та нікого не бояться.
   Юрій Бутусов, військовий експерт, сторінка ФБ.
   Далі допис в ФБ від Анастасії Радіної, голови Комітету Верховної Ради України з питань антикорупційної політики.
   Зловживання на закупівлях харчування Міноборони стали можливими саме через систему закупівель за каталогом продуктів, що несе у собі корупційні ризики, і включення ціни послуг у ціну продуктів. Про це під час звіту про діяльність НАБУ на відкритому засіданні нашого антикорупційного комітету зазначив керівник Головного підрозділу детективів НАБУ Андрій Калужинський https://bit.ly/3NA2wfM.
   За словами головного антикорупційного детектива України, на основі пропереднього аналізу закупівель Міноборони за 2022 рік, НАБУ доходить до висновку, що 98% ціни контрактів на харчування військових становила чиста ціна продуктів, і лише 2% — послуг. Більш того, із сумнозвісного каталогу у 409 найменувань продуктів по факту військовим постачали не більше третини — саме тих позицій, ціни на які були встановлені вищими за ринкові! Відповідно, дві третини інших продуктів з каталогу, низькими цінами на які вихвалялись в Міноборони, не постачалися військовим ВЗАГАЛІ. НАБУ надіслало КМУ пропозиції щодо усунення корупційних ризиків у закупівлях Міноборони.
   До слова, рекомендації НАБУ щодо вдосконалення закупівель МО значною мірою збігаються з рекомендаціями робочої групи Мінекономіки, які міністр оборони Резніков «збив» на засіданні уряду.
І ми у комітеті з антикорупційної політики, і робоча група при Мінекономіки, і детективи НАБУ паралельно дійшли однакового висновку: закупівля за каталогом і включення уявних послуг у вартість звичайних продуктів — це ніщо інше, як схема заробітку на завищених цінах. І наслідком цього стала закупівля звичайних українських яблук по 51 грн/кг при ціні у 30-35 грн у супермаркеті. І тільки Міноборони продовжує розповідати, що у ціну входить збирання врожаю яблук, пакування їх у коробки і направлення вантажівкою в частину (частіше — на склад) — так, наче у Сільпо чи АТБ ці яблука ростуть у товарних залах і покупцям пропонують самим їх зібрати.
   Наразі виглядає так, що рекомендації НАБУ Міноборони також ігнорує!
   Слідство у справі про закупівлі харчування для військових триває, бо закупівель за 2022 рік Міноборони встигли провести немало і на величезні суми. Чекаю на незалежну правову оцінку НАБУ цих закупівель.
Нагадаю, що завдяки ухваленому парламентом закону мого авторства уже 22 червня суспільство зможе дослідити звіти про всі незбройні закупівлі Міноборони за 2022 рік, де буде вказано ціну за одиницю кожного товару, роботи чи послуги. Звіти оборонних замовників уже потроху з’являються у спеціально створеному публічному модулі в Prozorro https://bit.ly/3LnSYD3.
Попередня
Цитата дня
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ