Національне меморіальне кладовище на місці урочища «Лиса Гора» у Києві ?
3 жовтня Київська міська рада на офіційному сайті опублікувала проект рішення щодо будівництва на "Лисій горі" Національного військового меморіального кладовища орієнтовною площею 140 га за бюджетний кошт. У рішенні, зокрема, йдеться про проєкт розробки детального плану території кладовища, який коштуватиме 5 млн. грн. Замовник розробки - Департамент містобудування Київської міської ради.
Втім, Українська Природоохоронна Група - UNCG не погоджується з пропозицією зробити із заповідної території місце поховань і вважає, що не можна вшановувати полеглих знищуючи те, що вони захищали!
На думку екологів, "Лиса Гора" - це територія природно-заповідного фонду і згідно з Положенням про неї тут заборонено: будь-яке будівництво, зміна меж, пошкодження дерев і чагарників, трав'яного покриву, проїзд всіх видів транспорту, порушення форм рельєфу та будь-яка інша діяльність, що може нашкодити природним комплексам території. Порушення встановленого законодавством режиму території тягне відповідальність згідно зі статтею 252 Кримінального кодексу України;
Вона становить археологічну цінність (і як форт, і як місце розташування давніх городищ та капищ часів Київської Русі), пошкодження яких тягне відповідальність згідно зі статтею 298 Кримінального кодексу України;
Крім того, це унікальна ландшафтна ділянка, де можна побачити природні схили Дніпра з багатовіковим лісом, з дуже складним рельєфом та стрімкими схилами, на яких тривають ерозійні процеси.
Зокрема, Українська Природоохоронна Група відзначає, що уявити поховання або будь-яке будівництво на активно еродуючому схилі крутизною 60 градусів − важко.
"Єдине рівне місце, де хоча б теоретично можна облаштувати поховання − це степова ділянка на західних схилах гори загальною площею 11 гектарів! Але ця ділянка особлива, адже саме на ній зростають два види рослин, занесених ло Червоної книги України. Для чого ж тоді виділяти для кладовища всі 140 гектарів заповідного парку, коли навіть теоретично його розмістити можна лише на 11 гектарах?" - так окреслює проблему УПГ.
Організація звернулася до владних структур з проханням зупинити прийняття цього протизаконного рішення.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я