Навчальний візит громад Дніпропетровщини до Черкаської області

Марина Бабич 17.09.2024 334
Навчальний візит громад Дніпропетровщини до Черкаської області

На думку Олени Тертишної, керівниці Регіонального офісу U-LEAD у Дніпропетровській області, напередодні осінньо-зимового періоду перед громадами стоять нові виклики та ситуації, які не повинні знизити якість послуг мешканцям. Тому для ознайомлення з кращими практиками місцевого самоврядування Офіс організував візит делегації представників громад Дніпропетровської та Запорізької областей до Черкаської області. Акцент у ході візиту був зосереджений на ефективній діяльності закладів, які надають соціальні, медичні та освітні послуги в умовах воєнного часу.
Зокрема, у Білозірськаій громаді учасники ознайомилися з організацією роботи місцевих соціальних та освітніх закладів. Увагу звернули на шкільне харчування.
У Шполянській громаді йшлося про важливість розвитку соціальної інфраструктури та інклюзивних програм. Учасники ознайомилися з діяльністю Інклюзивно-ресурсного центру та роботою "Ветеран Hub", який надає допомогу ветеранам і внутрішньо переміщеним особам. У колі колег підкреслювалася необхідність інвестицій та навчання правників у громадах Бо саме вони відкривають шляхи грантових можливостей громад.
Чигиринська міська рада запропонувала візитерам пересвідчитися у  реалізації інклюзивних програм у закладах освіти та облаштуванні протирадіаційних укриттів.
На підсумковій зустрічі у Черкасах всі бажаючі висловили свої враження та думки з приводу обміну досвідом. Зокрема, Леся Міхно, в.о голови Апостолівської міської ради Дніпропетровської області, подякувала команді U-LEAD за організацію візиту. Бо, на її думку, це  сприяє синергії громад з різних регіонів. І що найважливіше, це цінна командна робота.
 
Ірина Грекова, перша заступниця Солонянського селищного голови, підкреслила важливість кадрового потенціалу в ОМС.

"Не стіни роблять історію успіху, головне — я побачила тих людей, які створюють ці історії успіхів. Відбуваються зміни, які даються громадам важко, але ці зміни рухають люди. Я побачила командну роботу, взаємодію в кожній громаді та в кожному закладі. Дякую за те, що показали цих вмотивованих людей", - зробила висновки пані Ірина.

Юрій Шаповал, заступник сільського голови Миколаївської громади, вважає, що кожна громада підбирає собі варіанти розвитку. Це навчання або самонавчання.

"Не треба соромитися, треба радитися з колегами, обмінюватися думками. Хотілося б ще таких візитів, які якраз і дозволяють обмінюватися досвідом, бачити успішні практики, адже цього дійсно не вистачає — все це надихає на нові ідеї та нові проєкти", - зауважив пан Юрій.

 

За матеріалами ULEAD з Європою в Дніпропетровській області

 

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ