Навіщо путін змінив міністра оборони? До речі, слідом за поверненням Мішустіна на посаду прем»єр-міністра
Юлія Кузьменко 13 травня 2024 року
Призначення Андрія Бєлоусова на посаду міністра оборони росії — це спроби володимира путіна створити повні економічні умови для тривалої війни. Путін рухається до мобілізації російської економіки та оборонно-промислової бази, щоби затягнути війну в Україні та, можливо, підготуватися до майбутньої конфронтації з НАТО.
Про це йдеться в аналітичному звіті американського Інституту вивчення війни (ISW).
Лідер росії володимир путін 12 травня звільнив сергія шойгу з посади міністра оборони росії, перевівши на посаду секретаря ради безпеки замість миколи патрушева. Як зазначається на офіційній сторінці ради федерації рф у Telegram, путін запропонував призначити новим міністром оборони рф андрія бєлоусова.
ISW пише, що ці перестановки "переконливо свідчать" про те, що путін робить значні кроки щодо мобілізації російської економіки та оборонно-промислової бази (DIB) для підтримки тривалої війни в Україні та, можливо, підготовки до майбутньої конфронтації з НАТО.
"Призначення Бєлоусова на посаду міністра оборони росії є значним кроком у спробах путіна створити повні економічні умови для тривалої війни. Бєлоусов не має військового досвіду та є економістом за фахом — він обіймав посаду міністра економічного розвитку росії з 2012 по 2013 роки, після чого працював у сфері економічного аналізу та прогнозування між 1981 і 2006 роками", — пише Інститут.
Відсутність у бєлоусова військового досвіду не є незвичним для росії, додають в ISW — шойгу також не мав достатньо такого досвіду.
Декілька російських джерел стверджують, що путін серйозно стурбований рівнем корупції та нецільовим використанням коштів у військовій галузі, конфліктами між військовими та російським військово-промисловим комплексом, а також тим, що міноборони рф сприймають як неефективне.
Один російський посадовець анонімно розповів російському опозиційному виданню "Важные истории", що на новій посаді андрій Бєлоусов працюватиме над компетентною організацією робочих і логістичних процесів, забезпеченням необхідного виробництва та постачань, орієнтацією економіки на війну і буде вичавлювати з оборонної промисловості технологічний максимум».
Путін, ймовірно, хоче, щоби Бєлоусов використав свій досвід на посаді в уряді, щоб зв’язати федеральну економічну політику з програмою Міноборони Росії, тим самим повніше мобілізуючи російський ОПК на більше і надовше, інтегруючи його з внутрішньою економічною політикою. Це свідчить про те, що кремль продовжує готуватися до тривалої війни в Україні
Раніше, 10 травня, путін підписав указ про призначення михайла мішустіна прем'єр-міністром росії. Той буде головою уряду вже вдруге поспіль з 2020 року.
7 травня очільник кремля володимир путін взяв участь у “інавгурації” та склав присягу “президента”. У Міністерстві закордонних справ України не бачать підстав для визнання володимира путіна демократично обраним і легітимним президентом росії. Як заявив Верховний представник ЄС Жозеп Боррель, вибори у рф не були ані вільними, ані справедливими. Раніше резолюції ПАРЄ та Європарламенту підтвердили неправочинність проведення "виборів" на ТОТ України, їх недемократичний характер на території рф та фактично заперечують легітимність їх результатів.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я