Назустріч рідним кольорам
За матеріалами інтернет-видань
23.08.2024
337
День Державного Прапора України 2024
Цікаві факти про український стяг
- У XVI столітті козаки Війська Запорозького почали експериментувати з синьо-жовтими прапорами-хоругвами. Спочатку це було рідкісне явище, але вже з 1710-х років ці кольори стали більш популярними серед козацьких військ. Типовий дизайн включав синє полотнище, прикрашене зображенням лицаря в золотих або червоних шатах. Для додаткового шику додавали золотий орнамент та арматуру.
- Перші, публічно зафіксовані, згадки про синьо-жовту символіку датуються XIII століттям, коли ці кольори з'явилися на гербі Львова.
- Під час Української Народної Республіки (1917-1921) спочатку використовувався прапор із жовтою смугою зверху та синьою знизу.
- Сучасне розташування кольорів (синій зверху, жовтий знизу) було офіційно затверджено Українською Центральною Радою 22 березня 1918 року.
- У період радянської окупації синьо-жовтий прапор був заборонений, але використовувався українською діаспорою та підпільними організаціями.
- 23 серпня 1991 року, після провалу путчу в Москві, синьо-жовтий прапор було внесено до сесійної зали Верховної Ради УРСР.
- Офіційно державний статус синьо-жовтого прапора було затверджено постановою Верховної Ради України 28 січня 1992 року.
- У 2004 році було встановлено рекорд – найдовший у світі прапор України довжиною 1 км пронесли вулицями Києва.
- Український прапор побував у космосі – у 1997 році його взяв із собою на орбітальну станцію "Мир" перший космонавт незалежної України Леонід Каденюк.
- Існує офіційно затверджений відтінок синього кольору для державного прапора України – Pantone 2935 C.
Світлина - Freepik
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ