НЕ ЛОВИСЬ, РИБКО, НІ ВЕЛИКА, НІ МАЛА. БО БУДЕ ЛЮДЯМ БІДА
Свіжа риба несе смертельну загрозу: на ринках Дніпропетровщини виявляють продавців-порушників
Телефонує давній знвайомий з села Маломихайлівка колишнього Покровського, а тепер Синельниківського району. І обурюється, що заборонили навіть любительський вилов риби у тамтешніх ставках. Щодня, мовляв, влаштовують облави, і якщо хтось попадеться з вудками на воді, в кращому випадку проганяють геть. А то й карають вилученням рибальських снастей чи й штрафами. З якої речі, якщо наші обидва ставки, запитує Сергій Михайлович, ну ніяким чином не зв'язані зі знищеним Каховським водосховищем, де справді загинуло чимало рибних запасів, але й уцілілі теж становлять тепер загрозу здоров'ю людей?
У Дніпропетровщині з 16 червня справді діє тотальна заборона на вилов риби, але в першу чергу на її продаж. Заборона поширюється навіть на приватні ставки, які ніяк не сполучені з річками, куди могли потрапити шкідливі речовини після російського теракту на Каховській ГЕС. Вже понад два тижні спеціальні комісії перевіряють ринки по всій області, шукають заборонений улов. І все тому, свідчать і природоохоронні, і правоохоронні органи, і разом з ними санітапрні служби та органи влади на місцях, що чимало народу, на жаль, ігнорує, всерйоз не сприймає доволі актуальну заборону. А це той випадкок, коли "жарти", як то кажуть, зайві. А от застороги, навпаки, ще й які доречні.
Тим часом на центральному ринку Дніпра, себто на Озерці, під час появи комісій свіжа риба залишається лежати на прилавках, а продавці миттю розбігаються та щезають. Але згодом вкертаються зі своїх схованок і починають переконувати, наче їхня риба імпортного походження з документами і не свіжа зовсім, а заморожена. Ятки із свіжою рибою зараз порожні - і квит. От у мене поруч на житловому масиві Перемога на ринку "Кодак" усі рибні полиці раніше свіжоої риби зачинені. Одначе поза межами ринку ні-ні, і винирюють звідкілясь продавці, котрі пропонують наче "перевірений" товар.
Тим часом фахівці закликають у жодному разі не брати рибу з рук чи на стихійних ринках, бо після того, як з підривом Каховської дамби стільки гидоти потрапило у дніпровську воду, вживання такої риби може вартувати життя. “Загрожує ботулізм, якщо риба в’ялена, копчена, ботулізм - це хвороба, яка дуже швидко розповсюджується, захворювання дуже тяжке, часто-густо з фатальними наслідками”, - кажуть спеціалісти. І додають, що боулізм ще й хвороба, яка дуже швидко розповсюджується!
Так от, повна заборона на вилов та продаж діє у Дніпропетровщині від 16 червня - і повсюдно, без будь-яких винятків. Правда чи швидше необхідність така, що рибалити не дозволяють навіть у приватних ставках.
Наслідки підриву рашистами греблі,Дніпропетровщина відчула одразу, вже наступного дня тисячі рибин загинули на сухому дні Каховського моря. Тільки біля села Мар'янське колишнього Апостолівського району визбирали, якщо хочете знати, тонну мертвих карасів. Їх вручну справді довелось збирати для утилізації.
Після цього рибоохоронні патрулі щодня виходять на берег Каховського водосховища, аби контролювати ситуацію з мором риби. Щодня перевіряють і ринки по всій області. І це треба усім приймати всерйоз. Така на сьогодні реальність.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я