Неначе писанка село... Якими були хати в Петриківці сто літ тому

За матеріалами інтернет-видань 27.11.2024 48
Неначе писанка село... Якими були хати в Петриківці сто літ тому

Автор

Петриківський розпис досі живий

   Петриківський розпис, центр Петриківки. Фото Колаж "Телеграфа"

   Краса створювалася руками, а кожна лінія несла особливий сенс

   Петриківський розпис — один із найяскравіших символів української культури. Його візерунки можна побачити на сучасному посуді, текстилі, фасадах будинків, зупинках громадського транспорту і навіть в інтер’єрах громадських просторів. Це унікальне декоративне мистецтво, що народилося в селищі Петриківка на Дніпропетровщині, стало справжнім брендом.

    Раніше петриківський розпис був частиною побуту місцевих мешканців. У Петриківці та сусідніх селах стіни хат прикрашали вишуканими орнаментами, створеними вручну. Тоді, коли шпалер і сучасних матеріалів для декору ще не існувало, люди знаходили спосіб зробити свої домівки гарними та затишними. Майстрині використовували саморобні пензлі та натуральні барвники.

Telegraf UA

   У Facebook-спільноті Історія України в ретро світлинах поділились фото інтер’єрів сільських хат 1920-х років із Петриківки та її околиць. Ці світлини дозволяють зануритися в атмосферу минулого і відчути дух тієї епохи.

Копіювати відео посилання
Відтворити / Зупинити
Вимкнути / Увімкнути звук
Повідомити про помилку
Мова
Поділитися
Vidverto PlayerFacebook-спільноті Історія України в ретро світлинах поділили фото інтер’єрів сільських хат 1920-х років із Петриківки та її околиць. Ці світлини дозволяють зануритися в атмосферу минулого і відчути дух т

На старих фото видно стіни, прикрашені візерунками квітів, ягід, пташок, що органічно вписувалися у простір сільської хати. Цей простий, але естетично вишуканий підхід до оформлення домівок демонструє вміння людей бачити красу навіть у буденності.

Читайте також:

   Старі фотографії, що зберегли колорит інтер’єрів сільських хат, нагадують про часи, коли мистецтво було невіддільною частиною побуту. Вони надихають і сьогодні, нагадуючи про нашу культурну спадщину, яка залишається актуальною і здатною прикрасити будь-який простір.

Сьогодні традиція петриківського розпису не лише зберігається, а й активно інтегрується у сучасне життя. Деякі дизайнери використовують петриківські мотиви у створенні сучасних інтер’єрів, а місцеві громади прикрашають зупинки та фасади будівель, щоб підкреслити свою унікальну ідентичність.

 

Росія ЗНОВУ РОЗСТРІЛЯЛИ полонених ЗСУ. Британія ПЕРЕДАЛИ Storm SHADOW. Нетаньягу ХОЧУТЬ засу
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ