Незважаючи на високе виробництво сої в Україні, аграрії утримуються від активних її продажів

За матеріалами інтернет-видань 02.02.2025 100
Незважаючи на високе виробництво сої в Україні, аграрії утримуються від активних її продажів

В Україні станом на 29.01 орієнтовні залишки пшениці для експорту з урахуванням законтрактованого на лютий-березень складають – 4,7 млн т; кукурудзи – 10 млн т; сої – 1.7 млн т.
Більшість трейдерів вважають, що цього року Китай не проявить інтересу до української кукурудзи, що змушуватиме виробників і експортерів шукати нові ринки збуту.


 КУКУРУДЗА
На українському ринку ціни на кукурудзу припинили зростання, затримавшись на рівнях 214-215$ (доставлено в порт). Накопичені залишки в портах призвели до перенасичення зовнішнього ринку пропозиціями з боку українських експортерів на період поставки лютий-березень. Водночас зовнішній ринок чітко сигналізує про наявність попиту, заохочуючи продавців контрактувати більш пізні періоди поставки.
Новий врожай кукурудзи вперше за останні роки торгується на рівні 200$ (доставлено в порт) на жовтень-листопад. А на західному кордоні європейські покупці озвучують попит на рівні 195€ (завантажено в європотяг) на жовтень-грудень. Високі ціни на новий врожай сприяють укладанню форвардних контрактів вже зараз.

 ПШЕНИЦЯ
Покупці на зовнішньому ринку демонструють високу активність, попит зростає, що у свою чергу призводить до підвищення цін. Додатково ще й впливає зростання ф’ючерсів на європейській біржі. Український ринок також демонструє високу торгівельну діяльність. Попит зі сторони експортерів та переробних підприємств високий.

 СОНЯШНИК
На внутрішньому ринку спостерігалося стрімке падіння цін на соняшник та продукти його переробки, чому безпосередньо сприяло і зниження цін на світовому ринку олій. За тиждень вартість соняшнику при 46%-й олійності впала на 500-600 грн і продовжує знижуватися. Попри це, переробні заводи залишаються непокритими, що добре розуміють аграрії. Очікуючи покращення ситуації на ринку, вони скоротили продажі олійної культури.

 СОЯ
Зростання попиту на сою з боку як переробних підприємств, так і трейдерів підтримує висхідний ціновий тренд. Незважаючи на високе виробництво сої в Україні, аграрії утримуються від активних продажів, очікуючи кращої ціни. Додатковим фактором підтримки є активна закупівельна діяльність зовнішніх покупців, що створює додатковий стимул для зростання цін.

 

SPIKE BROKERS

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ