Нові тарифи, лікарняні та податкова амністія: що чекає українців у вересні

За матеріалами інтернет-видань 01.09.2021 71

Українці отримають платіжки за газ з новими тарифами. Школярі підуть в школу з новими карантинними обмеженнями і новим меню в їдальнях. З'явиться можливість добровільно задекларувати свої неоподатковувані доходи. Про всі зміни з 1 вересня 2021 року читайте далі. Про це повідомляє сайт Голос.

Електронні лікарняні. З 1 вересня електронні лікарняні стануть обов'язковими для всіх медичних установ України, повідомляє прес-служба ПФУ. Лікарі зможуть швидко і зручно виписувати лікарняні своїм пацієнтам. При цьому зникне можливість відкривати лікарняні заднім числом.Що таке електронний лікарняний

Це документ в електронній формі, який замінює паперовий. Як пояснюють в ПФУ, на підставі медичного висновку лікаря в Електронному реєстр листків непрацездатності формується запис з унікальним номером - єдиний реєстраційний номер листка непрацездатності. Тільки маючи лікарняний, працівник може розраховувати на виплати за робочі дні, коли він хворий.Нагадаємо, що поступовий перехід почали ще з 1 червня цього року. Цифровизация лікарняних збереже Україні мільярди гривень, про що 24 каналу заявив міністр цифровий трансформації України Михайло Федоров.

Ціна на газ Для українців, які не перейшли на літній тариф газу, оприлюднили нові ціни. Один кубометр газу коштуватиме від 7,99 до 20,96 гривні за кубометр газу. Детальніше про тарифи від різних постачальників читайте за посиланням. "Нафтогаз", який є постачальником "останньої надії" у вересні підвищив свій місячний тариф - до 12 гривень. У серпні газопостачальник забезпечував газом за ціною 11,78 гривні за кубометр. У той же час компанія пропонує річні і сезонні тарифні плани - по 7,96 гривні за кубометр газу.

Ціна на електроенергію Вересня стане останнім місяцем з фіксованим тарифом 1,68 гривні за кіловат-годину для всіх споживачів. Адже з жовтня ціни впадуть для тих, хто споживає менше 250 кіловат-годин - тариф складе 1,44 гривні. Зверніть увагу, що в середньому українська сім'я споживає 168 кіловат-годин на місяць. 

Отримання соціальних виплат субсидії. У вересні завершується період перепризначення субсидій. У Кабміні розповіли, що більшості отримувачів субсидій її перепризначували автоматично. Абсолютній більшості наших громадян, в тому числі українським пенсіонерам, субсидії будуть змінені автоматично. Тобто, не потрібно подавати ніяких додаткових заяв. Всі перевірки і виплати йдуть абсолютно за графіком. Всі, хто дійсно потребує підтримки - її отримають і зараз, і в опалювальний сезон, - зазначив прем'єр-міністр Денис Шмигаль.

Однак 15% українцям все ж доведеться повторно подати новий пакет документів, повідомляє Мінсоцполітики, тому що:

субсидія надавалась в безготівковій формі;

була призначена за фактичним місцем проживання осіб (орендарі житлових приміщень; внутрішньо переміщені особи);

була призначена без урахування окремих осіб з числа зареєстрованих в житловому приміщенні, що не проживають за місцем реєстрації.

Виплата пенсії. У Пенсійному фонді відзначають, що з 1 вересня не зміниться порядок виплати пенсій. Українські пенсіонери і надалі обиратимуть між двома способами:

по зазначеним у заяві місцем фактичного проживання пенсіонера;

або через установи банків.

Школи. З 1 вересня школярі підуть до школи в звичайному режимі. Маски можна не надягати. Мусимо це робити тільки діти від 12 років на перерві. А вчителям рекомендують використовувати захисний щиток.

Замість балів учні початкових класів будуть отримувати від учителів вербальну оцінку, згідно з постановою МОН. Відзначимо, що в цьому році у Нуш (Нової українській школі) приєднаються і учні 4 класів. У шкільних їдальнях зміняться вимоги до харчування: приблизно 75% продуктів повинні бути рослинного походження: овочі, салати, злакові та фрукти. Картоплю можна пропонувати не більше 2 - 3 разів на тиждень.

Боргові пільги для переселенців з Донбасу і Криму З 5 вересня набуває чинності закон, який звільняє внутрішньо переміщених осіб в Україні від негативних наслідків невиконання грошових зобов'язань за кредитними договорами та договорами позики. Тому за неналежне виконання переселенцями зобов'язань за кредитними договорами:

не нараховується неустойка (штраф, пеня);

не настає відповідальність у вигляді сплати суми боргу;

не застосовуються інші майнові санкції.

Податкова амністія. З 1 вересня українці, які до 2021 року мали неоподатковувані доходи - наприклад зарплату в конверті - або придбали майно на ці гроші, можуть їх добровільно задекларувати. Це стосується:

валютних цінностей;

нерухомості;

рухомого майна, в тому числі об'єктів мистецтва;

частки в юридичних особах;

цінних паперів;

права на отримання прибутку при відсутності корпоративних прав;

а також банківських металів і всього, що приносить або може приносити дохід. У той же час готівкові задекларувати можна, хіба що перевести їх на банківський рахунок. Зверніть увагу, що в рамках податкової амністії українців не будуть питати звідки взялися їхні доходи. Але все ж доведеться сплатити податок, хоча і істотно нижче, ніж повинні були б: 5% на валютні цінності та активи, розміщені на рахунках в банках в Україні; 9%, якщо ці активи за кордоном. Якщо ж задекларовані гроші вкласти в ОВДП, то ставка оподаткування буде ще нижче - 2,5%.

Останній місяць перевірок. У вересні завершиться активна фаза податкових перевірок. Державна служба з праці планувала здійснити в два рази більше перевірок, ніж в минулому році - 21 150. В основному податківці звертають увагу на дотримання трудового законодавства: чи оформлені працівники, отримують всю зарплату офіційно. Штрафи за перше порушення досягають 60 тисяч гривень.


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ