Обласна організація НСЖУ відкрила виставку, присвячену медійникам- захисникам України
У Дніпрі у Будинку журналістів розпочала роботу відкрита виставка "Учора - медійник, сьогодні - захисник". Вона організована обласною організацією НСЖУ і приурочена до Дня Незалежності України.
На виставці - понад 30 світлин 15 представників масмедіа Січеславщини, які нині тримають стрій в ЗСУ. Про це зазначив у вітальному слові голова Правління ДОО НСЖУ Олексій Ковальчук.
Він, зокрема, підкреслив, що від початку масштабного російського вторгнення окупанти вбили 69 медійників України. З них 15 виконували свої професійні обов'язки, 9 - цивільні жертви і 45 чоловік мобілізовані до лав ЗСУ. Всіх загиблих вшанували хвилиною мовчання.
Олексій Ковальчук додав, що виставка вважається відкритою через можливе оновлення і наповнення новими героями - журналістами. За його словами, вони змінили відеокамеру, диктофон, ефір, ноутбук на автомат і мужньо переносять всі військові навантаження. Причому, про кожного героя - медійника, чия світлина презентована на виставці, можна говорити і писати окрему історію.
Як зауважила Наталя Назарова, координаторка Дніпровського Центру журналістської солідарності НСЖУ, журналісти важливі не тільки нині на передовій, вони важливі і в тилу. Бо кому, як не їм, розповідати про своїх безстрашних колег на "нулі". Завдяки старанням Спілки вони ввійшли в українську історію журналістики, як добровольці і нацгвардійці продовжують її творити в окопах, в танках, в розвідці, в артилерії, в піхоті.
Зокрема, це відомий тележурналіст із Дніпра Віктор Ожогін, який воює у складі Національної гвардії України. Зараз він проходить лікування після складного поранення. Разом із Віктором Івановичем воював Володимир Земляний, телеоператор ДО ДTPK. Євген Романов працював спеціальним кореспондентом Інформаційного агентства Міноборони «Арміяінформ». Тимчасово немає в журналістському ефірі операторів «34 телеканалу» Гаррі Вагнера, Максима Гуриненко та Леоніда Слободян. Хлопці служать у підрозділі аеророзвідки «Фалкон» у складі «Роти Халка».
На виставці світлини і телеоператора з каналу Д1 Андрія Лисенка, Олександра Курбатова, журналіста дніпровських та загальноукраїнських телеканалів, а нині прес-офіцера Окремої бригади територіальної оборони міста Дніпро. Анатолій Івченко, диктор медіахолдингу «Наше місто» (голос «Дніпра оперативного») та дніпровських телеканалів, воює у складі добровольчого формування. Список продовжують павлоградський журналіст Олександр Шульга, телеоператор з Кам'янського Олег Федоров. Криворізькі медійники, які працювали на ТРК «Рудана», - Вікторія Сімкіна, Костянтин Сологуб та Ігор Євстаф'єв. Медійник-правник Сергій Севріков служив у 74 окремому розвідувальному батальоні.
Усім їм низький уклін за мужнє і хоробре серце та велика вдячність за наближення Перемоги.
Присутні на відкритті виставки захисники Володимир Земляний, Сергій Севріков, батько воїна Євгена Романова - Владислав Романов розповіли про воєнний шлях, поділилися досвідом оборонців (про що розповімо у наступних матеріалах) і наголосили на важливій необхідності створення подібних виставок. Саме вони піднімають бойовий і моральний дух бійців та програмують їх на звитягу.
Додамо, що у ході відкриття виставки нагрудний знак «За службу та звитягу» 11 ступеня вручений дніпровському фотографу Сергію Дівєєву. За словами Олексія Ковальчука, так відзначив фотомайстра Командувач об'єднаних сил Збройних Сил України генерал-лейтенант Сергій Наєв. А координаторка Дніпровського центру журналістської солідарності Наталя Назарова нагороджена Грамотою Верховної ради України.
Вітаємо колег з відзнаками і учасників виставки з безцінними фотокадрами свого життя. Безперечно, ті спіймані миті застигли не в добрий час. Але саме вони і їх автори вершать добру славу українського медійника.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я