Особливості внесення під соняшник гербіцидів на основі ALS-інгібіторів
Останніми роками досить часто складаються такі погодні умови, що під соняшник не вдається внести ґрунтові гербіциди. Тому вітчизняні аграрії дедалі більше сіють гібриди, стійкі до ALS-інгібіторів, тобто за системою Clearfield.
Але внесення цих препаратів має свої особливості, про які розповів Олексій Сергієнко, експерт з агротехнологій, керівник компанії ArtFields.
Експерт наголосив, що для застосування такої технології, важливо правильно посіяти соняшник і отримати дружні рівномірні сходи, або ж принаймні дочекатися, аби сходи вирівнялись.
За його словами, імідазоліни й імідазалінони (тобто препарати з лінійки Євро-Лайтнінг та ін. для системи «чистого поля») потрібно вносити, коли у соняшника вже сформовано дві пари справжніх листків. І навіть бажано щоб уже було видно появу третьої пари. Тобто в цьому разі слід орієнтуватись за фазою розвитку соняшнику, щоб не нашкодити культурі. Адже діючі речовини згаданих препаратів мають ефективну дію на бур’яни в широкому діапазоні фаз їх розвитку.
Також експерт не радить вносити такі гербіциди після стресових факторів. Наприклад, як нещодавні заморозки. Бажано почекати десь три доби після заморозку, щоб соняшник відійшов від стресу.
«Зі стресових факторів можуть бути і посуха, і пошкодження шкідниками чи хворобами. Тому необхідно вийти на поле, пройти, подивитися, чи немає шкідників, які його гризуть, бо ви ще Євро-Лайтнінг по ньому внесете, то просто «обвалите» соняшник. Він відставатиме в рості, хворіти, і ви не отримаєте вже того урожаю, який запланували», — зауважив експерт.
Також Олексій Сергієнко порадив звертати увагу на перепади температур. Бажано, щоб на час внесення середньодобова температура вже встановилася десь на рівні +10°С. Наголошуючи, що йдеться не про температуру на момент внесення, а само про середньодобову. Не температура в період внесення, друзі, а середньодобова.
SuperAgronom.com
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я