Отже, сьогодні 20 січня інавгурація Дональда ТРАМПА
Дональд Трамп повертається до Білого дому 20 січня після того, як складе присягу президента США у Вашингтоні. Розповідаємо головне про інавгурацію 47-го президента США.
Стисло
- Через холоди у Вашингтоні Дональд Трамп розпорядився провести церемонію своєї інавгурації в ротонді Капітолію, а не біля будівлі, як зазвичай відбувається.
- Кульмінацією стане складення присяги Дональдом Трампом і віцепрезидентом Джеєм Ді Венсом, а також інавгураційна промова президента. Подія розпочнеться опівдні в США (19:00 за Києвом).
- Офіційна частина завершиться традиційним парадом по Пенсильванія-авеню - знаменитій вулиці, що з'єднує Капітолій і Білий дім.
- Церемонія буде доступна в прямому ефірі на офіційних платформах Білого дому.
Висвітлення фоторепортажем зі США
"Ласкаво прошу додому" - Джо Байден привітав Дональда Трампа
Президент Байден і його дружина Джилл привітали Дональда Трампа і Меланію в Білому домі.
Байден і Трамп сьогодні зустрілися вперше. За кілька хвилин до цього ми побачили, як члени сім’ї Трампа увійшли до будівлі Капітолію, куди наступним попрямує новообраний президент.
Зустрічаючи свого наступника, Джо Байден сказав: "Ласкаво прошу додому".
Жоден з президентів не відповів на запитання журналістів перед тим, як увійти до Білого дому.
Безпосередньо перед приїздом Трампа Байдена запитали, як він почувається сьогодні – у свій останній день у Білому домі.
Він відповів, що добре. Чаювання відбуватиметься за закритими дверима, пресу всередину не допускають.
Ця традиція почалася в 1837 році. Однак у 2021 році Трамп не прийняв Байдена на чай, порушивши цю традицію на тлі постійних заяв про те, що він виграв вибори 2020 року.
Трамп прибув до Білого дому
Дональд та Меланія Трамп прибули до Білого дому на чаювання, де їх зустріли Джил і Джо Байден.
Чаювання в Білому домі - традиція, яка існує з 1953 року й підкреслює мирну передачу влади у США.
Хто буде у новій адміністрації Трампа
Якщо Сенат погодить висунуті Трампом кандидатури, ці люди зможуть обійняти ключові посади у новій адміністрації президента.
Ось хто відповідатиме за оборону, розвідку, дипломатію, фінанси, імміграцію, освіту та інші галузі.
Чого очікувати Україні від призначення держсекретарем США Марка Рубіо та міністром оборони Піта Гегсета ми писали у матеріалах:
- Марко Рубіо і Майкл Волтц: що фаворити Трампа думають про Україну
- "Знаємо, хто агресор, а хто хороший хлопець". Що заявив майбутній голова Пентагону Піт Гегсет у сенаті
- Меланія Трамп обирає американських дизайнерів для дня інавгурації
Меланія Трамп обрала темно синє пальто для інавгурації
Одне з ключових питань, яке виникає щодо моди в день інавгурації президента США, - хто пошив вбрання першої леді.
Часто таку подію розглядають, як можливість підтримати американських дизайнерів і місцеве виробництво.
Для свого образу на церковну службу Меланія Трамп обрала пальто від нью-йоркського дизайнера Адама Ліппза та капелюх від американського дизайнера Еріка Джавітса.
На своїй першій інавгурації Меланії довелося стикнутися з труднощами, оскільки багато американських дизайнерів відмовлялися одягати її.
Дизайнер Ральф Лорен, який багато років підтримував демократів і не розділяв цінності Трампів, все ж надав Меланії Трамп синій костюм, який вона одягла на церемонію.
Через це у соцмережах лунали заклики бойкотувати продукцію Ральф Лорен
Раніше він одягав Гілларі Клінтон і Ненсі Рейган.
Як Трамп може завершити війну Росії проти України
Непередбачуваність - цим словом часто характеризують стиль управління Дональда Трампа.
Після інавгурації 20 січня 2025 року на Америку зокрема і світ загалом може чекати низка подій, які будуть здатні змінити політичний ландшафт планети. "На порозі найкращих чотирьох років в американській історії". Трамп вступає на посаду, сповнений оптимізму
Дональд Трамп, який незабаром стане 47-м президентом Америки, схоже, перебуває у піднесеному та оптимістичному гуморі, повідомляє редакторка BBC з питань Північної Америки Сара Сміт у репортажі з Вашингтона.
Як свідчать деякі уривки з інавгураційної промови, які оприлюднила його команда, Трамп говоритиме про "хвилю змін, яка охопить країну". Він також скаже, що повертається на посаду президента "впевнений і оптимістично налаштований на початок захопливої нової ери національного успіху".
Вісім років тому, під час своєї першої інавгурації, він зобразив похмуру картину майбутнього, заявивши про "американську різанину".
Але після другої перемоги на виборах він, здається, почувається більш оптимістично. Він і його команда, безумовно, більше впевнені, що він зможе реалізувати свій сміливий план.
І після його вирішальної перемоги на виборах американці, схоже, набагато охочіше сприймають його як главу держави.
На гучному мітингу вчора ввечері він сказав своїм прихильникам, що "вирішить будь-яку кризу, з якою стикається країна". І що ми стоїмо "на порозі найкращих чотирьох років в американській історії".
Це великі обіцянки, які буде важко виконати. Але вони дають нам уявлення про настрій і мислення людини, яка збирається увійти в Білий дім
Путін: Москва відкрита до діалогу щодо України
Президент Росії Володимир Путін під час засідання Ради Безпеки РФ привітав Дональда Трампа зі вступом на посаду президента.
Він заявив, що у Кремлі бачать бажання новообраного президента США та його команди відновити контакти з Росією, які перевала попередня адміністрація.
"Москва відкрита для діалогу з новою адміністрацією США щодо українського конфлікту", - сказав він.
Путін додав, що "метою має бути не коротке перемир'я, а довгостроковий мир на основі поваги до законних інтересів усіх народів, які проживають у цьому регіоні".
Трамп прибув до церкви
Меланія і Дональд Трамп приїхали на церемонію інавгурації, яка починається зі служби у церкві святого Іоанна у Вашингтоні.
Джей Ді Венс і його дружина приїхали на службу
Обраний віцепрезидент США Джей Ді Венс і його дружина Уша Венс також прибули до церкви Св. Іоанна у Вашингтоні.
Пара приїхала незадовго до Дональда і Меланії Трампів.
2 годин(и) томуСім'я Трампа прибуває до церкви Святого Іоанна
Родина Дональда Трампа - його діти та онуки - прибувають до церкви у Вашингтоні.
День інаугурації розпочнеться зі служби у церкві Святого Іоанна на площі Лафаєт. Після чого буде чаювання в Білому домі з Джо та Джилл Байден.
У Вашингтоні збираються глядачі
У столиці США, Вашингтоні, де відбуватиметься інавгурація, зараз ранок. На вулицях вже збираються натовпи прихильників Дональда Трампа.
Люди стоять у черзі біля арени Capital One, де буде церемонія. Через холодну погоду інавгурацію перенесли у приміщення.
Очікується, що подивитися на те, як Дональд Трамп складає присягу, прийде близько 200 тис. людей.
Останній день Байдена у Білому домі
Підпис до фото,Джо Байден відвідав Південну Кароліну в неділю, його останній повний день на посаді президента США
Сьогодні президент США Джо Байден проведе свій останній день у Білому домі. Чотири роки тому він вступив на посаду, перемігши Дональда Трампа на виборах 2020.
Вранці у Байдена запланований щоденний брифінг. Це регулярний захід, який відбувається за закритими дверима й під час якого він отримує останні відомості від розвідки США.
Після цього він привітає Дональда і Меланію Трамп та запросить їх на прийом із чаєм та кавою у Блакитній кімнаті Білого дому. Подія буде закрита для преси.
Пізніше Трампи та Байдени разом вирушать до Капітолію, де Байден візьме участь у церемонії складання присяги. Камала Гарріс та її чоловік Дуг Емхофф, а також Джей Ді Венс та його дружина Уша будуть там.
Близько полудня Джо Байден офіційно припинить свої президентські обовʼязки.
Невдовзі після цього Байден виступить з останньою промовою на прощальній церемонії для співробітників об’єднаної військової бази Ендрюс і потім залишить Вашингтон.
Він полетить на базу космічних сил Ванденберг у Каліфорнії, а після цього попрямує до Санта-Інеза, невеликої громади в окрузі Санта-Барбара.
82-річний Байден не оголошував про будь-які конкретні плани після завершення свого президентства, але заявляв, що "нікуди не йде".
Де і коли дивитися інавгурацію Трампа
За планом, день інаугурації розпочнеться з церковної служби у церкві Святого Іоанна на площі Лафаєт у Вашингтоні, після чого буде чаювання в Білому домі з Джо та Джилл Байден.
Чаювання в Білому домі - традиція, яка існує з 1953 року й підкреслює мирну передачу влади у США.
О 9:30 за місцевим часом (16:30 за Києвом) на головній сцені, розташованій на Західній галявині будівлі Капітолія, заплановані музичні виступи й привітальні промови.
Кульмінацією стане складення присяги Дональдом Трампом і віцепрезидентом Джеєм Ді Венсом, а також інавгураційна промова президента. Подія розпочнеться опівдні в США (19:00 за Києвом).
Далі він відвідає президентську кімнату, розташовану поруч із залом засідань Сенату, де підпише ключові документи, з яких почне роботу його нова адміністрація.
Після цього він візьме участь в обіді, який організує об'єднаний комітет Конгресу з інавгураційних церемоній.
Церемонія буде доступна в прямому ефірі на офіційних платформах Білого дому.
Трансляцію обіцяють й усі великі американські телеканали.
BBC теж транслюватиме інавгурацію в прямому ефірі на каналі новин й вестимемо текстову онлайн-трансляцію на сайті, щоб ви могли отримувати найсвіжіші оновлення.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я