«ПЕРЕДОВИЙ ДОСВІД» СПОЛУЧЕНИХ ШТАТІВ У СФЕРІ ЗРОШЕННЯ І МЕЛІОРАЦІЇ

За матеріалами інтернет-видань 18.12.2024 117

 

Українські агровиробники переймають досвід США у сфері водокористування та меліорації

650х100 Біржова торгівля

 

Члени організацій водокористувачів (ОВК) з різних областей України побували у навчальному турі в Сполучених Штатах Америки, який був організований за підтримки Програми USAID АГРО. Про це повідомляє Держрибагентство, пише agronews.ua.

Протягом двох тижнів 23 учасники делегації мали змогу детально ознайомитися з досвідом управління водними ресурсами штату Каліфорнія. Члени ОВК провели десятки зустрічей із місцевими фермерами, компаніями та представниками Асоціації водокористувачів.

У рамках навчального туру члени ОВК взяли участь в одній із найбільших міжнародних виставок зрошувального обладнання «Irrigation Show», де мали нагоду познайомитися з представниками провідних компаній, як-от Valley, McCrometer, Sureflo, Irrigation Components International, Cornell Pump Company та AFKO. Це дозволило нашим агровиробникам встановити особисті контакти з постачальниками сучасного обладнання, яке вже використовується в Україні або може бути впроваджене.

Основний інтерес учасників делегації був зосереджений на вивченні новітніх технологій, які дозволять оптимізувати використання води та електроенергії в Україні.

«Американські фермери при веденні аграрного бізнесу мають непохитний постулат – турбота про стале використання природних ресурсів. Із запозиченого ми дуже хотіли б впровадити у своїй діяльності застосування поливу через барабанні машини з використанням крил зі сплінкерами, систему фільтрації води при її заборі і найцікавіше – електронний моніторинг та візуалізацію використання води», – розповідає Олеся Точицька, очільниця ОВК «Лесині Джерела» з Житомирщини.

Очільник ОВК «Перша» з Черкащини Ніколай Налбандян наголосив, що Каліфорнія – це найкраще місце для отримання нової інформації про різні види зрошення, зокрема підземне крапельне зрошення, яке широко застосовується фермерами регіону.

«Такий вид зрошення наші аграрії хоч і використовують не один сезон, але у американських колег точно є чому повчитися у цьому напрямі, тому, враховуючи каліфорнійський досвід, ми розглянемо можливість його впровадження на Черкащині на території нашої ОВК. Не менш цікавим є підхід американських колег до будівництва водних резервуарів. У контексті постійних блекаутів в Україні, такі резервуари могли б слугувати одними із запобіжників, адже потужність насосів, які б качали воду з басейну замість водосховищ, має бути значно меншою», – додав пан Ніколай.

Досвід представників компанії Boswell Farms щодо застосування підґрунтового крапельного зрошення для вирощування томатів став цінним для організацій водокористувачів Одещини «Орловський Лан» і «Нагірнянський Лан». Завдяки субгранту від Програми USAID АГРО вони планують впровадити цю технологію вже наступного року.

Олег Ковальчук, очільник ОВК «Градизька» і «Дмитрівська» (Полтавщина та Черкащина), звернув увагу на використання вертикальних насосів для перекачки води з дистанційним керуванням, встановлених на каналах просто неба., Це дозволяє уникнути значних витрат на будівництво й експлуатацію будівель та споруд для цих насосів. Система моніторингу SCADA забезпечує автоматизоване відстеження рівня води в каналах, а також керування насосним обладнанням. Олег планує запровадити цей досвід у своїх ОВК.

Українська делегація також отримала унікальну можливість ознайомитися з роботою каліфорнійських водних та іригаційних округів. Ці організації є публічними установами, які ефективно вирішують проблеми управління водними ресурсами в умовах кліматичних змін і посух.

Олександр Гайду, Голова Комітету Верховної Ради України з питань аграрної та земельної політики, який також був у складі делегації, провів круглий стіл із представниками українських ОВК. Він підкреслив важливість отриманого досвіду для реформування гідротехнічної меліорації в Україні:

«Американський підхід підтверджує правильність обраного нами курсу реформ. Прийняття законопроєкту № 7577 стане ключовим кроком до модернізації меліоративних систем і залучення інвестицій для їхнього розвитку».

Навчальний тур до Каліфорнії став важливим етапом у подальшій реалізації реформи гідротехнічної меліорації в Україні, надавши учасникам нові ідеї та знання для втілення у своїх ОВК.

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ