Перехід на VERTI-TILL

За матеріалами інтернет-видань 21.01.2025 97
Перехід на  VERTI-TILL
Починаючи з 2024 року, в агрооб'єднанні Tekom Agro Group повністю перейшли на вертикальний обробіток ґрунту.
 
 
"Спершу ми придбали 3 агрегати Salford і на цей рік замовили ще 3, щоб мати в усіх господарствах свій, а не транспортувати на час проведення робіт з півдня на північ і назад, як ми це робили минулого сезону. Щодо змін, які торкнулися машинно-тракторного парку з переходом на verti-till, то зазначу, що перш за все ми відійшли від глибокого рихлення, від оранки і весною відійдемо від культивації. "На відпочинку" зараз стоять всі плуги, культиватори і глибокорозпушувачі, які не використовуються. Проте вся ця техніка відремонтована, перебрана, прочищена, підготовлена до роботи. Хочу наголосити, що і 12-метрові культиватори марки Case, і глибокорозпушувачі Bednar Actros та Horsch Tiger ми будемо залишати. Адже виходячи з того, що впровадження вертикального обробітку все одно передбачає проведення десь раз на 3-4 роки або глибокого рихлення, або оранки, то всі ці агрегати нам будуть ще потрібні, - відзначає головний інженер агрооб’єднання Сергій Подолянов.
 
 
Також, за його словами, при переході на вертикальний обробіток ґрунту, інженерна служба стикнулися з питанням, що відтепер у сівалці потрібен не дводисковий сошник, а монодисковий.
 
 
"В зв'язку з цим, спільно з агрономічною службою прийнято рішення щодо закупівлі сівалок марки John Deer, адже спеціалісти в господарствах провели порівняльні посіви разом з іншими сівалками та побачили різницю і по сошникам, і по навантаженню, і по тиску на ґрунт. Вже придбали одну таку сівалку в компанії "Ландтех", а ті 2 сівалки John Deer, що ми вже мали в своєму арсеналі, відправили до Кропивницького, де спеціалісти компанії "АГРО КАР" провели якісний ремонт, дещо переробили та оновили запчастини і наші сівалки стали як новенькі", - додає головний інженер.
 
Відчутна й економічна складова: на тонну менше, для всіх господарств, було закуплено моторних масел та мастил для техніки. І майже на 900 тисяч доларів знизились витрати на закупівлю пального на рік.
 
 
"Це пояснюється тим, що з переходом на verti-till у нас було задіяно максимум 10 тракторів для проведення тих чи інших польових операцій. Наприклад, з Селфордами були загрегатовані три трактори, інші - працювали під час проведення оприскування, на підвозі води з 10-кубовими бочками. В середньому маємо напрацювання, на один трактор, від півтори до двох тисяч мотогодин на рік", - говорить Сергій Подолянов.
Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ