ПЕРЕХОДИМО НА ЗИМОВИЙ ЧАС

За матеріалами інтернет-видань 26.10.2024 172

Основні факти про переведення годинників

Влада Пономарьова

ОСНОВНІ ТЕЗИ

  • Перехід на зимовий час відбудеться в ніч з 26 на 27 жовтня, о 4 годині ранку.
  • Стрілки годинника слід перевести на годину назад.
  • Переведення годинників на зимовий час може зменшити ризик серцевих нападів, а на літній час – збільшує ризик ДТП через невиспаність водіїв.

Факти про переведення годинників / Фото Freepik

Цьогоріч перехід на зимовий час відбудеться у ніч з 26 на 27 жовтня, о 4 годині ранку. Стрілки годинника варто буде перевести на годину назад.

Втім, усі хоч раз чули про вплив щорічних переходів на зимовий і літній час на здоров'я та самопочуття людей. Про факти, що стосуються переведень годинників – розповість LifeStyle24.

ЦІКАВО Україна вже скоро перейде на зимовий час: якою буде різниця з іншими країнами

Переведення годинників впливає на здоров'я

У 2012 році дослідники з американського університету Алабами в місті Бірмінгем зазначили, що перехід на зимовий час зменшує ризик серцевих нападів на 10%. Втім, переведення годинників на літній час призводить до збільшення цього ж ризику на той самий відсоток.

Водночас дослідження Медичного журналу Нової Англії за 1996 рік показало, що подібні переходи спричиняють зменшення кількості автомобільних аварій. Річ у тім, що водії мають змогу поспати на годину довше, через що зникає ризик нещасних випадків на дорозі. Однак перехід на літній час навпаки збільшує ймовірність ДТП на 8% через невиспаних людей.

Все менше людей вірить у доречність переведення годинників

У 2014 році опитування Rasmussen Reports продемонструвало, що у США зменшується відсоток людей, які готові продовжувати традицію переходів на зимовий і літній час.

Переведення годинниківПереведення годинників / Фото Freepik

16 липня 2024-го депутати Верховної Ради України проголосували за законопроєкт № 4201, що передбачає скасування переходу з зимового на літній час. Це рішення було прийняте у зв'язку з постійними обговореннями й дискусіями українців. Громадяни відчували дискомфорт від щорічних переходів з зимового на літній час, тому висловлювали невдоволення. Однак Зеленський не планує підписувати цей законопроєкт. Тому, ймовірно, переведення часу в Україні скасовувати не будуть.

Коли почали переводити годинники

У часи Першої світової війни Німеччина та Австро-Угорщина офіційно впровадили літній час. Вже у 1918 році конгрес США встановив поділ на часові пояси та літній час на період війни, щоб заощадити паливо для генерації електричного струму. Згодом до цієї традиції доєдналися інші країни, зокрема США та СРСР. У 1981 році в Україні вперше перевели годинники з метою заощадження енергії та збільшення світлового дня.

Втім, деякі країни, зокрема Ісландія та Японія, відмовилися від переходу на зимовий та літній час, оскільки це негативно впливає на темп життя

ТРАДИЦІЇПереведення годинників ПЕРЕВЕДЕННЯ ГОДИННИКІВ

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ