Перезимівля озимих залежить від термінів висіву насіння
Через зміну клімату та посушливість погоди аграрії схиляються до пізніших термінів висіву озимини. Наприкінці літа та на початку вересня спостерігаються часті посухи, що негативно позначається на проростанні насіння озимини. Оптимальні строки - ті, за яких зменшиться ризик переростання, проте буде достатньо часу, щоб рослини почали кущитись і пройшли всі етапи загартування.
В господарствах "Агрейн" сівбу озимих колосових – ячменю і пшениці – розпочали на початку вересня, а завершили у другій декаді жовтня.
За словами заступника головного агронома ГК "Агрейн" Тараса Корнієнка, торік були отримані сходи озимих зернових на початку та в середині грудня. Бо насіння два місяці лежало в сухому ґрунті.
"Цього року вже отримали сходи озимих на 100% площ. Наразі підготовка сходів до перезимівлі проходить добре, достатня кількість вологи та температури цьому сприяють. За нашими спостереженнями, озимі культури, посіяні у вересні та на початку жовтня, досягли масово фази кущіння. Посіви першої половини жовтня перебувають переважно у фазах утворення листків та вузлових коренів. В цілому, маємо усі передумови для збереження й належного відновлення рослин після закінчення зимового періоду. До того ж, ще будуть і зимові опади, які краще накопичуються, бо в цей час практично немає випаровування. Та навіть якщо уявити, що опадів не буде тривалий час, думаю, і цього вистачить, щоб озимі добре почувалися взимку", - розповів заступник головного агронома ГК "Агрейн" Тарас Корнієнко.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я