Перезимували зиму, перезимуємо й травень...

Григорій Давиденко 14.05.2025 110
На зображенні може бути: ірга, квітка та текст «Днипропетровський регональний центр 3 гίдрометеороποг Агрометеорологична нформацίя П.дсумки першой декади травня DneprRCGM dniprorcgm dnipro_regm meteo.gov.ua»
    Цей сучасний народний жарт мимоволі спадає на думку, коли замислюєшся про вкрай різкі зміни погоди цього місяця. Як пам'ятають читачі "Фермера Придніпров'я", на початку березня відомий за точними погодними передбаченнями фермер Володимир Каллаур із Нивотрудівської ОТГ запевнив, що тодішнє несподіване тепло зовсім не означає ранню весну. Тепер доводиться констатувати: і цього разу спостережливий, допитливий хлібороб Апостолівщини спрогнозував весняну поведінку "небесної канцелярії" у Придніпров'ї абсолютно точно.
   Детально про травневі температурно-опадові "гойдалки" першої декади травня та їхній вплив на вегетацію сільгоспкультур і фруктових дерев агрометеорологи Дніпропетровського регіонального центру з гідрометеорології повідомляють наступне.
   "В першій декаді травня у Дніпропетровщині переважала контрастна за температурним та режимом опадів із заморозками та сильними зливами погода.
🌡Середня декадна температура 13,2-14,7° тепла.
📈Максимальна температура повітря в найтепліші дні декади досягала по області 24-26° тепла.
📉Мінімальна температура повітря в найхолодніші ночі знижувалась у повітрі до 1 тепла до 3° морозу, на поверхні ґрунту 0-3° морозу та висоті 2 см від поверхні спостерігались заморозки 1-5° морозу.
🌧 Опади 11-30 мм .
💦Середня декадна відносна вологість повітря дорівнювала 51-58%. А упродовж 4-7 днів скрізь по області в денні години знижувалась до 30% і нижче.
💨Вітер був помірний до сильного.
⛳️Складалися малосприятливі агрометеорологічні умови для вегетації практично всіх сільськогосподарських культур, як за температурними показниками (через заморозки), так і внаслідок тривалого бездощового періоду та суховійних явищ. Внаслідок тривалої відсутності опадів, низької відносної вологості повітря відбувалось висихання верхніх шарів ґрунту та зменшення кількості вологи у глибших її шарах.
   Агрометорологічні умови ускладнювались також і через низьку (14-30%) відносну вологість повітря, що несприятливо для сходів ранніх ярих, зернобобових та технічних культур. Дощі наприкінці декади сприяли поповненню вологозапасів ґрунту та поліпшенню умов вегетації всіх культур.
🌾 В озимих зернових культур продовжувався ріст стебла.
🍃У озимого ріпаку тривало утворення стручків.
🌱У гороху тривало листкоутворення.
🌾 В ярого ячменю продовжувалася фаза кущіння.
🌽 У кукурудзи відмічене проростання зерна.
🌻В соняшника з’явилась друга пара листків.
🌳Упродовж декади у яблуні, вишні, сливи та груші продовжувалось формування плодів. За даними метеостанцій Січеславщини, у спостережуваних плодових дерев: яблунь, вишні, груш та слив відмічено пошкодження заморозками бутонів, квіток, пошкоджені від 10 до 100% органів на всіх деревах, стан пошкоджених дерев незадовільний.
🚜Господарства області проводили заходи по захисту рослин, удобрення та сівбу теплолюбних культур. Погодні умови сприяли проведенню польових робіт".
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ