Під час перевалки пшениці групу українських компаній звинувачують у виведенні коштів

За матеріалами інтернет-видань 13.01.2025 129
Під час перевалки пшениці  групу українських компаній звинувачують у виведенні коштів

Детективи Головного підрозділу детективів БЕБ викрили групу компаній, які ухилились від сплати 30 млн грн податку на прибуток. Підприємства спеціалізуються на зберіганні й навантаженні сільськогосподарської продукції. Також вони входять до складу холдингу, що є резидентом Об'єднаних Арабських Еміратів, та фігурує у низці кримінальних проваджень і судових справ щодо непрозорої діяльності та несплати кредиторської заборгованості американським інвестиційним фондам. 

Під час досудового розслідування детективи встановили, що службові особи компаній умисно занижують базу оподаткування. Зокрема, відповідно до податкової звітності, вартість їх послуг з перевалки вантажів складає 200-300 грн за тонну, тоді як середня ринкова вартість аналогічних робіт в Україні становить 800 грн. 

Різницю між ринковою вартістю послуг та відображеною у податковій звітності компанії перераховували на підконтрольні підприємства нерезиденти. Надалі необлікований прибуток повертався в країну за допомогою нелегальних пунктів видачі готівки. 

У такий спосіб лише у 2023-2024 роках підприємства холдингу ухилились від сплати 30 млн грн податку на прибуток. 

Під час санкціонованих обшуків на території зернового перевалочного термінала детективи вилучили первинну фінансово-господарську документацію, що має ознаки підробки, та стосується походження, перевалки та експорту сільськогосподарської продукції. 

Слідчі дії на території логістичного центру, зернового перевалочного термінала та в офісних приміщеннях продовжуються. Своєю чергою службові особи та представники згадуваних компаній, не зважаючи на необхідність виконання ухвали суду, всіляко протидіють проведенню обшуків,  відмовляються надавати запитувану інформацію й  документи, блокують приміщення та намагаються приховувати речові докази.

Наразі встановлюється повне коло причетних до протиправної діяльності осіб, серед яких у тому числі відомий підсанкційний контрабандист. 

Крім того, досліджується господарська діяльність згадуваного холдингу та компаній, що входять до його складу й фігурують у низці інших кримінальних проваджень та судових справ щодо непрозорої діяльності й несплати кредиторської заборгованості міжнародним фондам. 

Відомо також, що раніше Високий суд Англії, аби запобігти розтраті майна іноземних інвесторів, видав наказ про всесвітній арешт активів щодо фактичних власників холдингу. Однак задля  уникнення конфіскації вони створили ще одну компанію для перереєстрації виробничих потужностей та обладнання зернового термінала й продовжили протиправну діяльність. 

Досудове розслідування триває.

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ