Після короткочасного посилення попиту ціни на соняшник в Україні знову впали
Після оновлення сезонного максимуму ціни на соняшник в Україні знову знизилися під тиском зміцнення курсу гривні та падіння цін на нафту, пальмову та соєву олію.
Внаслідок складнощів з реалізацією соняшникової олії цьогоріч темпи переробки соняшника в Україні залишаються рекордно низькими. Частина заводів стоїть та накопичує сировину, сподіваючись, що у другій половині сезону ціни на олію виростуть.
За даними ІА «АПК-Інформ», обсяги переробки соняшника скорочуються другий місяць поспіль, і у січні зменшилися у порівнянні з груднем на 16% до 800-840 тис т, що стало найнижчим показником для цього місяця, починаючи з 2011/12 МР.
Ще однією проблемою переробників є стримування продажів соняшника фермерами, особливо на початку сезону. Внаслідок дефіциту сировини багато заводів у листопаді-грудні припинили переробку соняшника та зупинилися або перейшли на переробку сої.
Протягом тижня закупівельні ціни на соняшник з олійністю 52% впали на 1000-1500 грн/т до 26000-26400 грн/т з доставкою на завод. Ціни на насіння з олійністю нижче 52% мають дисконт 300-400 грн/т.
Основною причиною низького попиту на українську соняшникову олію залишаються агресивні продажі олії з рф за нижчою на 30-40 $/т ціною на тлі збільшення експортного мита.
В Україні ціни попиту на соняшникову олію впали на 10-20 $/т до 1050-1080 $/т з доставкою до портів Чорного моря, проте обсяги попиту та пропозиції залишаються низькими.
За даними Trading Economics, середня ціна на соняшникову олію з доставкою покупцям за два дні виросла на 1,6% до 1291 $/т (+1,6% за тиждень).
Березневі ф’ючерси на соєву олію на біржі в Чикаго у п’ятницю та понеділок виросли на 3,3% внаслідок рішення Трампа ввести 25% мита на товари з Канади, але на тлі домовленості про відкладення нових тарифів на місяць котирування впали на 3,8% до 987 $/т, що відповідає рівню попереднього тижня.
Квітневі ф’ючерси на пальмову олію на біржі Bursa в Малайзії вчора виросли на 2% до 4373 рінггитів/т або 978 $/т (+3,6% а тиждень) слідом за цінами на соєву олію, але їх зростання обмежує низький експортний попит.
З 29 січня по 5 лютого в Китаї святкують Новий рік, після чого ринки очікують посилення попиту на рослинні олії. Крім того, сьогодні лідери США та Китаю у телефонній розмові мають обговорити питання тарифів та взаємної торгівлі.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я