Планова площа поливу в 2023 році в Полтавщині на 7% більша до показника 2022 року

За матеріалами інтернет-видань 02.05.2023 327
Планова площа поливу в 2023 році в Полтавщині на 7% більша до показника 2022 року

У Полтавській області -  50,8 тис. га зрошувальних земель, 64 стаціонарні поливні системи. З них  -  11 систем (31,6 тис. га) – міжгосподарські, з державною часткою основних фондів, що перебувають на балансі та обслуговуються Регіональним офісом водних ресурсів у Полтавській області та 19,2 тис. га – внутрішньогосподарські зрошувальні системи. Повідомив Департамент агропромислового розвитку Полтавської облдержадміністрації.
Як зазначається, із 11 міжгосподарських зрошувальних систем державної частки основних фондів на сьогодні працюють тільки 2 системи, інші 9 – не задіяні, а їх відновлення потребує значних фінансових ресурсів.
Тому наразі департамент агропромислового розвитку працює над розробкою Програми розвитку та підтримки зрошувального землеробства Полтавщини.
Як один з важелів цієї Програми, у січні 2023 року в області створена перша організація водокористувачів ,,АКВА ЛАЙФ”.  Вона  обслуговує Карпівську зрошувальну систему. Нині ведеться робота зі створення організації водокористувачів на території Градизької зрошувальної системи. Основними джерелами зрошення є: Кременчуцьке, Кам’янське та Погребівське водосховища, канал Дніпро-Донбас, річки Псел та Ворскла.
Відповідно до протоколів-намірів планова площа поливу в 2023 році становить 6 543 га, що на 7% більше до показника 2022 року.
Основна проблема в тому, що переважна більшість внутрішньогосподарських зрошувальних систем під час паювання сільськогосподарських підприємств не були передані в комунальну власність та в результаті чого були фактично знищені. Хоча, є і позитивні приклади співпраці кількох територіальних громад і землекористувачів.  
Нині триває процес укладання договорів між Регіональним офісом водних ресурсів у Полтавській області та водокористувачами про надання послуг із забору води на полив сільськогосподарських культур у поточному році на Градизькій та Карпівській зрошувальних системах Кременчуцького району.
Інтенсивний розвиток садівництва та ягідництва на території Полтавської області спонукає товаровиробників до використання крапельного зрошення. На сьогодні цим методом обробляється більше 1,2 тис. га земельних угідь, - зазначають у департаменті.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ