Почав зростати світовий середній індекс цін на продовольство
Середнє значення Індексу продовольчих цін ФАО зафіксовано у квітні 2023 року на рівні 127,2 пункту (+0,8 пункти або +0,6% порівняно з березнем). Це перше розгортання у бік зростання після піку, зафіксованого у березні минулого року і спричиненого повномасштабним вторгненням росії до України. Поінформував Данило Гетманцев, Голова Комітету Верховної Ради України з питань фінансів, податкової та митної політики.
Головні драйвери збільшення середнього індексу продовольчих цін:
🔺цукор: індекс цін на нього зріс зі 127,0 пункти у березні до 149,4 у квітні (+17,6%; у жовтні 2022 року його значення взагалі було 108,6).
Ситуація загострилась через зменшення виробництва та експортної пропозиції від глобальних лідерів (Індія, Китай, Таїланд, ЄС), а також боротьба, що загострюється, у напрямі використання цукрової сировини, а саме перероблянням на «солодке золото» чи на біоетанол, ураховуючи співвідношення цін на таке паливо порівняно з традиційним, виробленим з нафти;
🔺м’ясо: індекс цін на нього становив 114,5 пунктів (+1,5 пункти або +1,3% порівняно з березнем). Головна причина – зростання попиту на свинину та птицю (насамперед з боку держав Азії).
💁🏻♂️Решта компонентів середнього індексу цін на продовольство продовжило зниження, однак не настільки, щоб перекрити зростання «цукрового індексу»:
🔺середнє значення Індексу цін на зернові - 136,1 пункти (-2,4 пункти або -1,7% порівняно з березнем).
📉Ціни на пшеницю впали до мінімуму з липня 2021 року через збільшення експортної пропозиції. 🌽Кукурудза дешевшала та тлі збільшення поставок у Південній Америці та в очікуванні рекордного врожаю у Бразилії. Вартість ячменю та сорго знизилися під впливом млявого попиту на ринках.
Підвищення попиту в Азії мало наслідком деяке збільшення цін на рис;
🔺середнє значення Індексу цін на рослинні олії - 130,0 пункти (-1,8 пункти або -1,3% порівняно з березнем). Пальмова олія залишається майже на березневих позиціях, соєва – дешевшає через прогнозований рекордний врожай сої у згаданій Бразилії, ріпакова та соняшникова – через значні обсяги пропозиції, що переважають попит на світовому ринку;
🔺середнє значення Індексу цін на молочну продукцію - 124,6 пункти (-2,2 пункти або -1,7% порівняно з березнем). Тут також практично по усіх компонентах спрацьовує головне ринкове правило щодо попиту і пропозиції.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я