Подача води у міські квартири за погодинними графіками цілком ймовірна і навіть неминуча
Воду за графіком можуть почати подавати по всій Україні - так вважає і прогнозує нардеп Кіцак
Інна Андалицька + "Фермер Придніпров"я" 31.03.25
А наскільки це ефективний вихід із ситуації для водоканалу Богдан Кіцак прогнозувати не береться.
Одначе наполягає, що графіки подачі води дійсно можуть запровадити по всій Україні
Практика водоканалу Рівного щодо часткового обмеження водопостачання через фінансові труднощі надалі поширюватиметься іншими містами України, прогнозує нардеп Богдан Кіцак. Про це він сказав в ефірі Вечір .
"Прецеденти, які зараз з'являються у Рівному, Франківську - вони далі поширюватимуться по всій Україні. Тому що рівень заборгованості, якщо ми підсумовуємо по всій Україні, на десятки мільярдів. Потрібно виходити з цієї ситуації. Чи ефективний саме такий вихід із ситуації - побачимо", - прокоментував нардеп.
Втім на його думку неодмінно розпочнеться хвиля "всенародного невдоволення". А як на нас, то і хвиля безлічі незручностей та складнощів населення, а то й додаткових стресових випробувань.
"Треба знаходити якесь ефективне рішення", – резюмував він. Якщо має на увазі, що якесь ІНШЕ, то цілком правий. Як і цілком розумніше.
Обмеження водопостачання у Рівному
Як розповсюдив УНІАН, сьогодні "Рівнеоблводоканал" повідомив, що змушений обмежити подачу води споживачам Рівного через тяжке фінансове становище підприємства. Зокрема у квітні водоканал готується до подачі води зі зниженим тиском в окремий годинник. А це означає, що в кранах багатьох споживачів підприємства у певний час не буде натиску, а в деяких, хто живе на верхніх поверхах, води взагалі не може бути.
У повідомленні наголошувалося, що на підприємстві розуміють, що такий крок досить непопулярний і створить незручності для споживачів, однак іншого виходу, враховуючи ситуацію, що склалася, не бачать. Як пояснюють у водоканалі, ситуація склалася ніби через невідповідність тарифів на воду реальній економічній ситуації.
У водоканалі кажуть, що економічно обґрунтований тариф становить 57 грн. за куб, при цьому споживачі зараз платять лише 32 грн. Незважаючи на те, що населення майже повністю розраховується за спожиті послуги, через застарілий тариф "Рівнеоблводоканал" накопичило 70 мільйонів гривень боргу перед постачальниками електроенергії та ще 45 мільйонів - перед "Рівнеазотом" за очищення стоків.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я