Полтавщина презентувала свій набутий досвід в організації послуг для громад в умовах війни

За матеріалами інтернет-видань 19.10.2023 394
Полтавщина презентувала свій набутий досвід в організації послуг для громад в умовах війни

Представники громад Дніпропетровської та Запорізької областей відвідали Полтавщину. У ході робочого візиту вони ознайомилися з практиками надання муніципальних послуг в громадах Полтавської області і обмінялися досвідом їх отримання на місцевому рівні.  

На думку Олени Тертишної, керівниці Регіонального Офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області, існують реальні можливості застосування досвіду громад Полтавщини у вирішенні питань в Дніпропетровській області.

"Дніпропетровщина прийняла понад 500 тисяч внутрішньо переміщених осіб, і це тільки зареєстровані. Незареєстрованих — майже мільйон людей, які сьогодні вирішили жити у Дніпропетровщині. Поки йде війна,  ВПО впевнені, що у громадах їм нададуть якісні послуги. Полтавщина теж має досвід тилового регіону, де мешкає велика кількість внутрішньо переміщених осіб. Тому варто і їх досвід опанувати", - зазначила Олена Тертишна.

Полтавська область представила гостям всеукраїнський Центр вишивки та килимарства у Решетилівській громаді. До того ж, у Решетилівському ліцеї учасники проаналізували успішну діяльність вже сформованої  мережі освітніх закладів.
Досвід іншої громади - Нехворощанської - переконав відвідувачів із сусідніх областей, що сфері освітянських послуг тут надається значна перевага. На них з місцевого бюджету йде 42% від суми кошторису. Це добрий показник для розвитку успішності дітей у місцевих садочках, ліцеях, школах. Як приклад, було презентовано знайомство з діяльністю Маячківської школи та Нехворощанського ліцею.
На території громади діє Центр надання соціальних послуг для людей, які опинились у складних життєвих обставинах, одиноких, пенсіонерів. Під час візиту учасники відвідали Лівенський центр проживання переселенців, а також дізналися про інші проєкти для ВПО, зокрема, реконструкцію багатоквартирного будинку та створення електронного реєстру  наявних вільних приміщень для постійного чи тимчасового проживання переселенців.

Свою думку щодо візиту в Полтавщину висловили представники ОМС Дніпропетровщини.

 

  • Володимир Дробітько, голова Магдалинівської громади Дніпропетровщини, зауважив, що такі навчальні візити допомагають складати план дій на наступний рік, а запозичені практики можуть приносити користь іншим.
  • Наталія Сільман, голова  Чернеччинської громади, відзначила важливість взаємодії органів місцевого самоврядування з сусідніми громадами.
  • Микола Карнаух, голова Дубовиківської громади, і Лариса Савченко, голова Лихівської громади,  наголосили на актуальності для їхніх громад полтавських практик формування безпекового середовища.
  • Юлія Омелян, голова Ляшківської громади, під час візиту звернула увагу на якість послуг і матеріально-технічну базу бюджетних закладів в Білоцерківській громаді.

Саме ця громада стала для багатьох візитерів еталоном надання послуг в умовах воєнного стану.

Додамо, що у Білоцерківській громаді Полтавщини кращими кейсами визнані такі: бібліотека діє у форматі відкритого простору, працюють місцевий сучасний центр первинної медико-санітарної допомоги, центр соціального захисту та поліцейська станція.
 

ULEAD з Європою в Дніпропетровській області

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ