Понад третині українців грошей вистачає лише на харчування. І що вони думають у такій ситуації про війну та чи сподіваються на перемогу в ній?

Микола Ясень 07.01.2025 196

 

AGRONEWS.UA   +  "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"

Понад третині українців грошей вистачає лише на їжу

А ФАКТИЧНО В УКРАЇНІ СЬОГОДНІ МОЖУТЬ СОБІ НІ В ЧОМУ ВІДМОВЛЯТИ НАВІТЬ МЕНШЕ, НІЖ ТРИ ВІДСОТКИ ЛЮДЕЙ. ОДНАЧЕ.при цьому, як з’ясували дослідники, більшість громадян бачать своє майбутнє саме тут, в Україні і на своїй землі. Про це повідомляє Фокус, а також пише agronews.ua.

Отож українці живуть бідно, ледве зводять кінці з кінцями, але свог майбутнього за кордоном не бачать. Також більшість підтримує завершення бойових дій, хоча у повну перемогу уже практино не вірить. Про це свідчать результати опитування, проведеного ВГО “Передові правові ініціативи”.

ТО  ПРИ ЦІЙ НАГОДІ МАЄМО ПІДСТАВИ ПОРАДІТИ, ЩО НАРАЗІ В УКРАЇНІ ЗНАЙШЛИСЯ  ЧИ БОДАЙ УЖЕ ЗНАХОДЯТЬСЯ СОЦІОЛОГІЧНІ СЛУЖБИ ТА ФОРМУВАННЯ, ЯКІ ОПРИЛЮДНЮЮТЬ  СПРАВЖНІ РЕЗУЛЬТАТИ СОЦІОЛОГІЧНИХ ОПИТУВАНЬ. НЕ "РЕДАГУЮТЬ" І НЕ ВИПРАВЛЯЮТЬ ЇХ НА ЗАМОВЛЕННЯ ЗАЦІКАВЛЕНИХ ДІЯЧІВ ТА СТРУКТУР ОТРИМАНІ НАСПРАВДІ РЕЗУЛЬТАТИ. РАНІШЕ ЦЕ ЧАСТІШЕ "ПРАКТИКУВАЛОСЯ", НІЖ НЕ ПРАКТИКУВАЛОСЯ. ЦЕНЗУРА БУЛА ЩЕ ТА, АБИ НАРОДУ ДО ВІДОМУ І В СВІДОМІСТЬ ДОНОСИТИ ДАЛЕКУ ВІД ПРАВДИ РЕАЛЬНІСТЬ. 

ТАК ОТ, ОТРИМАНО ЩОЙНО РЕЗУЛЬТАТИ, ЯКІ  "ПЕРЕГЛЯДУ" НЕ ПІДДАВАЛИСЯ. 

Опитування, про яке піде далі мова, проводили з 19 по 24 грудня 2024 року на підконтрольних Україні та не прифронтових територіях. Також брали участь громадяни, які вимушено перебувають за кордоном як біженці. Загалом опитали 5094 повнолітніх осіб, у них брали інтерв’ю face-to-face або телефоном. Похибка репрезентативності — не більш як 2%.

Матеріальний стан українців залишається скрутним. Майже 42% осіб можуть дозволити собі купляти лише їжу й деякі зовсім обмежені і елементарні побутові послуги. Достатньо грошей, щоб “ні в чому собі не відмовляти”, мають тільки  2,88% громадян. 

У топі проблем, які найбільше хвилюють народ:

  • корупція (22,7%);
  • “бусифікація”, тобто насильницька мобілізація (13,2%);
  • високі ціни на “комуналку” (12,51%);
  • малі зарплати і пенсії (12,41%).

При цьому майже 43% респондентів пов’язують долю свою й своєї родини з Україною незалежно від обставин. Загалом “так” на відповідне запитання відповіли 71,44%, а ні — понад 11%.

Більшість (73,76%) виступила за негайний старт мирних перемовин, продовження боїв до виходу на кордони 1991 року підтримали лише 26,64% респондентів. І ЛЮДЕЙ МОЖНА ТА ТРЕБА ЗРОЗУМІТИ, ПОЗАЯК ФАКТИЧНО УЖЕ ВІДБУВАЄТЬСЯ НЕ ВІЙНА, А НЕПРИХОВАНИЙ ГЕНОЦИД  СТОСОВНО УКРАЇНЦІВ У НАВІЖЕНОМУ ВИКОНАННІ РУСНІ ПІД ПРОВОДОМ ЯВНИХ   ВОЄННИХ ЗЛОЧИНЦІВ,

При цьому треба врахувати, що у те, що війна закінчиться повною перемогою України (повернення усіх територій, вступ в ЄС і НАТО, відновлення незалежності), вірять лише 8,84% громадян. Чи ось до миру на будь-яких умовах готові 27,74%, а 33,43% згодні відмовитись від вступу в НАТО заради цього. Лише приблизно 10% підтримали поступки територіями.

У топ елементів безпеки, які, за оцінкою опитаних, можуть вберегти Україну від наступних війн, увійшли:

  • повернення ядерної зброї (25,11%);
  • розвиток власного виробництва зброї (приблизно 24%);
  • власна професійна армія (22,95%).

На членство в НАТО тут покладаються майже 12% українців. НА ПРЕВЕЛИКИЙ ЖАЛЬ, ТАКА МІЖНАРОДНА ФУНДАЦІЯ, ЯК ОРГАНІЗАЦІЯ ОБ"ЄДНАНИХ НАЦІЙ, НАРАЗІ ВИЯВИЛАСЯ БЕЗСИЛОЮ СТРИМУВАТИ СВІТ ВІД НАБЛИЖЕННЯ ДО ЯДЕРНОЇ КАТАСТРОФИ, ПО СУТІ ООН НЕ ВИПРАВДАЛА СВОГО ПРИЗНАЧЕННЯ І НЕ ВИКОНУЄ СВОЇХ ОБОВ"ЯЗКІВ, ЗАДЛЯ ВИКОНАННЯ ЯКИХ СТВОРЮВАЛАСЯ ПІСЛЯ ДРУГОЇ СВІТОВОЇ ВІЙНИ. ЩОДО НАТО, ТО ВОНО БІЛЬШЕ БОЇТЬСЯ "ЗВ"ЯЗУВАТИСЯ" З АГРЕСИВНОЮ І НАСПРАВДІ НЕАДЕКВАТНОЇ РОСІЇ, НІЖ ЗАХИЩАТИ ВІД НЕЇ ЦИВІЛІЗОВАНИЙ СВІТ, ОТОЖ НЕ ТІЛЬКИ УКРАЇНУ. 

ЩО ЦЕ ЗНАЧИТЬ? А ТЕ, ЩО ЛИШЕ ПЕРЕМОГИ НАД РОСІЄЮ БУДЕ ЗАМАЛО. БЕЗ ПЕРЕФАРМУВАННЯ МІЖНАРОДНИХ ІНСТИТУТІВ І СТРУКТУР, КОТРІ МАЮТЬ ГАРАНТУВАТИ ПЛАНЕТІ МИР І СПРОКІЙ. І ЦЕ, ЯК ЗАСВІДЧИЛИ РЕЗУЛЬТАТИ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕНЯ, ПРЕКРАСНО РОЗУМІЄ І УСВІДОМИЛО НАСЕЛЕННЯ УКРАЇНИ.

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ