Попри війну, у громадах Дніпропетровщини завжди дбали про благоустрій територій
Чергова інформаційна сесія регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Дніпропетровській області для представників ОМС була присвячена питанням організації благоустрою населених пунктів. У ній взяв участь радник з питань децентралізації та місцевого самоврядування регіонального офісу «U-LEAD з Європою» у Тернопільській області Михайло Лисиканич. Він детально зупинився на основних поняттях, які містить чинне законодавство для якісної організації благоустрою, надав роз’яснення щодо відмінностей повноважень місцевих рад та виконавчих органів в частині організації благоустрою.
За словами очільниці регіонального офісу Олени Тертишної, багоустрій територій громад Дніпропетровщини з лютого 2022 року ні на хвилину не був призупинений.
"Попри відсутність електроенергії, обстріли, проблеми із казначейським обслуговуванням кожна громада Дніпропетровщини робила все можливе, аби вивозилося сміття, здійснювався покіс територій, доглядалися квітники та зелені насадження", – наголосила Олена Тертишна.
На думку представника офісу Андрія Мужевського, громади Дніпропетровщини використовують різні практики для фінансування благоустрою. Одні мають в штаті працівників для таких робіт, другі утворили комунальні підприємства та укладають із ними договори, інші займаються благоустроєм, маючи комунальне підприємство в мережі розпорядника бюджетних коштів.
"Через організацію благоустрою можна залучати до робіт фізичних осіб-підприємців. Це дозволяє створити в громаді додаткові робочі місця для місцевих і ВПО. Ще одним ефективним напрямком в даній сфері є організація міжмуніципального співробітництва", - зазначив Андрій Мужевський.
Учасникам інформсесії представили алгоритм розробки правил благоустрою. Це і підтримка порядку на об'єктах, і забезпечення стандартів облаштування майданчиків, паркових зон, і підвищення якості та комфортності проживання в громаді.
Додамо, що Програма U-LEAD з Європою під час війни в Україні надає не лише експертно-методичну підтримку з різних питань. Вона практично допомагає у їх вирішенні, зокрема, минулого року 333 громади України отримали невідкладну технічну допомогу. Це міні-екскаватори, навантажувачі, бензопили, генератори та інше устаткування, яке вкрай необхідне для громад у зоні бойових дій для підтримки благоустрою і очищення території від наслідків руйнувань через обстріли та бомбардування.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я