ПРАВДА ТАКА, ЩО ДОВОДИТЬСЯ ГОТУВАТИСЯ ДО БОЇВ І У 2024 РОЦІ

За матеріалами інтернет-видань 14.08.2023 472

   Контрнаступ ЗСУ ведеться повільнішими темпами, ніж очікували західні партнери. На цьому тлі вони вже задумуються про підготовку до затяжного конфлікту. Прогнозують, що війна триватиме весь 2024 рік і замислюються про весняний наступ ЗСУ, пише американське видання The Wall Street Journal.

Ukraińscy żołnierze strzelają z moździerza w kierunku rosyjskich pozycji na linii frontu, w pobliżu Bachmutu, Ukraina, 12 sierpnia 2023 r.

Партнери Києва усвідомлюють, що боротьба України за звільнення своїх територій триватиме ще й наступного року.

У другого контрнаступу ЗСУ навесні 2024 року можуть бути деякі обмеження

Експерти не виключають, що в ході поточної кампанії ЗСУ все ж таки зроблять прорив. Але стратегічно на Заході багато хто вже думає про продовження війни в 2024 році і другу спробу контрнаступу навесні. Щоправда, є два обмеження.

Перше - громадська думка на Заході. Під впливом пропаганди російських нацистів та куплених ними політиків воно може почати невдоволення підтримкою України. Тому у 2023 році Україна має показати, що її підтримка виправдана.

   Друге – навіть якщо рішучість буде збережено, ЗСУ на полі бою витрачають боєприпаси, техніку та головне, живу силу та моральний дух. Втім, з іншого боку, до весни 2024 року в армії буде значно більше підготовлених за стандартами НАТО військовослужбовців, більше західної техніки та більше операторів. До того ж, за ідеєю до середини 2024 року, в Україну прибудуть F-16, що дозволить їм взяти участь у боях.

"Захід також може зрештою надати більш досконале обладнання, таке як складні безпілотники, здатні атакувати з повітря", - зазначає The Wall Street Journal, кажучи, що це може бути, наприклад, безпілотник Reaper MQ-9, який оснащений ракетами або щось ще досконаліше.

Партнери готові і надалі підтримувати Україну

У виданні нагадали, що президент США Джо Байден на саміті НАТО у Литві підтвердив наміри продовжувати підтримувати Україну стільки, скільки це буде потрібно. США, НАТО та Японія розробляють довгострокові плани безпеки для України та продовжують постачати передову зброю, включаючи боєприпаси та ракети.

Однак глава американського генштабу Марк Міллі та інші військові чиновники застерігають, на швидкі успіхи, яких було досягнуто минулого року, не треба сподіватися.

"Я дійсно думаю, що в адміністрації розуміють, що Україна найближчим часом не поверне всю свою територію", - вважає експредставник США в НАТО Іво Даалдер.

Якщо раніше західні країни сподівалися, що прорив ЗСУ може послабити російські сили достатньо, щоб змусити президента володимира путіна сісти за стіл переговорів уже цієї зими, то тепер шанси на це видаються малоймовірними.

Тим часом російські окупанти зміцнюють лінії оборони, збільшують чисельність військ в та нарощують виробництво боєприпасів і зброї. Захід також зміцнює військову промисловість і виникає перспектива затяжної війни на виснаження.

"Ця війна може стати схожою на Корейську, швидкі маневри на фронті в перші місяці, а потім відносна стабільність", - вважає Дмитро Горенбург, експерт аналітичного центру, пов'язаного з Пентагоном.

Як відомо, Корейська війна почалася 1950 року, і вона технічно продовжується досі.

Навіть якщо до кінця літа ЗСУ не зроблять прориву, Україна може продовжити боротьбу до зими. Дощ та сніг можуть дещо сповільнити операції з використанням важкої техніки, але українські захисники довели свою найбільшу ефективність завдяки мобільним групам.

"Українська армія продовжує адаптуватися швидше за російську", - переконаний Гордон Девіс, колишній заступник генерального секретаря НАТО.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ