«Приватизація держмайна наразі ефективна незалежно від місця розташування приватизаційного об'єкта», - Анна Калініна
Історії успіху малої приватизації об'єктів, розташованих у сільській місцевості, свідчать про ефективність приватизаційних процесів в умовах воєнного стану. Приміром, у межах Дніпропетровської області успішними аукціонами в сільській місцевості стала приватизація адмінбудівлі, ціна якої зросла у 70 разів. Крім того, у Царичанці у ході аукціону за приватизаційний об'єкт змагалося кілька учасників, і ціна його продажу зросла в 4 рази. В Апостоловому право купівлі нежитлового приміщення виборювали семеро учасників, і вартість підвищилася у 43 рази. Щодо Кіровоградщини, то там в селищі Петрове заявлена ціна 32 тис. грн. за об'єкт зросла до мільйона гривень.
Так відповіла на запитання "ФП" Анна Калініна, перша заступниця начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях у ході онлайн-вебінару. Він був присвячений проведенню грудневих аукціонів у Дніпропетровській та Кіровоградській областях. Запорізька область тимчасово не приєднується до організації аукціонів через тимчасову окупацію територій.
На думку Анни Калініної, якщо об'єкт розташований у селі, це не означає, що за нього не змагаються потенційні інвестори, і представлене на аукціоні держмайно не може успішно продатися. Це абсолютно помилкове твердження.
Анна Калініна, зокрема, зазначила, що із 26 об'єктів, приватизованих в Дніпропетровщині, 14 розташовані в сільській місцевості або у містах районного підпорядкування. Тобто більшість приватизованих об'єктів - саме у сільській місцевості. У Кіровоградській області ситуація аналогічна. Із 18 проданих об'єктів 13 - знаходиться в селах і невеличких містах.
"Якщо говорити у підсумку, то загальна сума, яка надійшла до держбюджету за рахунок приватизації об'єктів на території Дніпропетровської і Кіровоградської областей складає майже 101 млн. гривень. Це ті кошти, які надходять в подальшому на забезпечення наших Сил оборони. Ця цифра є значною, і над збільшенням її регіональне відділення працює кожного дня. Бо саме приватизація держмайна наразі є ефективним механізмом наповнення бюджету країни", - наголосила Анна Калініна.
Під час вебінару вона детально відповіла на запитання представників територіальних громад і органів місцевого самоврядування. А також презентувала розклад приватизаційних аукціонів грудня в двох областях.
Зокрема, у Дніпропетровській заплановано 7 приватизаційних аукціонів.
- 5 грудня відбудеться аукціон з продажу нежитлової будівлі у селі Деконка Новомосковського району зі стартовою ціною 190 тисяч грн.
- 6 грудня у Дніпрі відбудеться аукціон з продажу державного пакету акцій акумуляторного заводу ПрАТ «Іста - Центр» зі с. ц. 146 тисяч грн.
- 7 грудня продається єдиний майновий комплекс державного підприємства «Криворізький експертно - технічний центр Держпраці» зі с. ц. 14 млн. 258 тисяч грн.
- 11 грудня відбудеться аукціон з продажу споруд невиробничого призначення, що перебувають у недобудованому стані у Верхньодніпровську, зі с. ц. понад 36 тисяч грн.
- 18 грудня у Царичанці продаватимуть комплекс нежитлових будівель та споруд за понад 4 тисячі грн.
- 21 грудня на аукціон виставлений об’єкт незавершеного будівництва у Кам'янському (чавунно-ливарний цех) зі с. ц. понад 93 тисячі грн.
- 22 грудня відбудеться аукціон з продажу адміністративної будівлі у смт Васильківка Синельниківського району зі с. ц. понад 39 тисяч грн.
У Кіровоградській області на грудень заплановано три аукціони, серед яких виставлений на продаж «Кіровоградський комбінат хлібопродуктів № 2» зі с. ц. понад 18 млн. грн.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я