Про передачу об᾽єктів права державної власності у власність територіальних громад

Марина Бабич 20.09.2023 468
Про передачу об᾽єктів права державної власності у власність територіальних громад

У серпні 2023 року із державної власності, із сфери управління Фонду Держмайна до комунальної власності Кам'янської міської ТГ було передано об'єкт соціально-культурного призначення. Ця не житлова будівля не увійшла до статутного капіталу Дніпропетровського металургійного комбінату. Вона використовувалася балансоутримувачем як музей історії.
У ході передачі майна виявилося, що сама будівля належить  до об'єктів історичної спадщини Кам'янського і розташована в історичній частині міста. Тут  наприкінці IXX - поч XX ст. був центр для зібрань інтелігенції, де  зароджувалися культурні напрямки розвитку міста. Сама будівля зведена у 1889 році.
Необхідність передачі її до комунальної власності була обумовлена задоволенням соціально-культурних потреб мешканців громади. Також це забезпечить збереження місцевої історичної пам'ятки. Для її утримання і захисту вже цього року з міського бюджету Кам'янського заплановано виділення майже 4 млн. грн.

Такий свіжий приклад передачі із державної до комунальної власності навела Анна Калініна,  перша заступниця начальника Регіонального відділення Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях. Вона провела онлайн вебінар для представників бізнесових кіл, територіальних громад щодо  правил передачі  об᾽єктів з державної власності у власність територіальних громад.
Спікерка детально проаналізувала головні моменти процесу передачі і відповіла на запитання учасників з різних областей України.
Зокрема, вона зазначила, що фактично в Дніпропетровській області знаходилося 20% від усього позастатутного  майна на території України.

"Ми мали 27 тисяч об'єктів, які у ході приватизації не ввійшли до статутних капіталів підприємств і залишилися в управлінні органів приватизації Регіонального відділення. Точніше 26 тисяч 888 одиниць. У цій сумі велика  кількість об'єктів житлового фонду - 6 тисяч 803.
1 тис. 364 об'єкти цивільного захисту і 19 тисяч іншого майна. Зазначу, що 26 тисяч 888 одиниць - це не значить, об'єктів. Тому що певний об'єкт може мати в своєму складі десятки одиниць", - розповіла посадовиця.

За словами Анни Калініної, на сьогодні управлінські рішення стосовно понад 20 тисяч об'єктів вже реалізовані.

"Що таке управлінські рішення? Це передача майна із державної до комунальної власності, або оренда держмайна. Наразі передано до комунальної власності 11 тисяч одиниць позастатутного майна. З них більше 4 тисяч - це житлові будинки та гуртожитки", - зауважила спікерка.

Згідно законодавства України передати із державної до комунальної власності можна підприємства( майнові комплекси), нерухомість, акції, частки, що належать державі у майні відповідних підприємств і житловий фонд. Заборонено передавати підприємства, діяльність яких повязана зі сферою обігу наркотичних речовин, не можуть передаватися комплекси казенних підприємств, майно, яке вже списане, і об'єкти, право власності яких не зареєстроване.

"Коли ми ведемо мову про передачу із державної до комунальної власності підприємств, то рішення приймає КМУ, якщо мова про гуртожитки та житлові будинки, то рішення -  за уповноваженими органами управління. І, звичайно, сама передача здійснюється за наявності згоди органів місцевого самоврядування відповідної територіальної громади на прийняття таких об'єктів", - підкреслила Анна Калініна.

"Фермер Придніпров'я" щиро дякує Регіональному відділенню Фонду державного майна України по Дніпропетровській, Запорізькій та Кіровоградській областях  за долучення до роботи вебінару і  Анні Калініній - за простоту роз'яснення  ключових процедурних моментів.

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ