Про податкову політику в агросекторі

За матеріалами інтернет-видань 13.02.2025 105
Про податкову політику в агросекторі

На конгресі TOP Crops 2025 представники української влади та аграрії обговорили питання податкової політки, які найбільше впливають на сільськогосподарську галузь.

Єдиний податок четвертої групи: що далі?

Голова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев заявив, що система єдиного податку четвертої групи не буде змінюватися щонайменше до завершення воєнного стану, але потім питання її реформування стане дуже актуальним, оскільки європейські партнери та МВФ наполягають на адаптації податкової системи України до стандартів ЄС.

 

«Зараз ця система не є критичною проблемою для держави, але вона входить до загальної податкової реформи, яка потребує оновлення», — зазначив Гетманцев та зауважив, що зміни будуть поступовими й синхронізованими з процесом євроінтеграції України.

Акциз на пальне для аграріїв

Народний депутат Олександр Ковальчук акцентував увагу на питанні акцизного податку на пальне. Планується знизити ставку акцизу для аграріїв, які використовують дизельне паливо безпосередньо в польових роботах, а не на дорогах загального користування. Це сприятиме детінізації ринку, оскільки: скористатися пільговим акцизом зможуть лише ті сільгоспвиробники, що офіційно обробляють землю.

 

Також депутат відзначив позитивний вплив мінімального податкового зобов’язання (МПЗ), яке щороку попвнює бюджет на мільярди гривень завдяки детінізації платежів за землю.

Контроль за експортом та боротьба з тіньовими схемами

Окрему увагу Д. Гетманцев звернув на боротьбу з нелегальним експортом зернових. Він розповів, що нові механізми контролю вже дали позитивні результати, зокрема, вдалося заблокувати значну кількість незаконних постачальників, що створює прозорі умови для легальних експортерів.

 

«Запроваджена у грудні система наразі працює ефективно й не викликає значних зауважень, проте ми відкриті до конструктивного діалогу для її вдосконалення», — наголосив Гетманцев та закликав аграріїв подавати свої пропозиції.

 

Представники агросектору, урядовці та парламентарі домовилися про подальшу співпрацю у сфері податкової політики та державної підтримки. Влада підтвердила готовність шукати компроміси для збереження конкурентоспроможності аграрного сектору в умовах війни та процесу євроінтеграції.

 

GrainTradeUA

 

 

Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ