Проєкт USAID робить техніку для перевалки зерна доступнішою для українських аграріїв
За матеріалами інтернет-видань
12.01.2025
116
Завдяки Проєкт USAID "Економічна підтримка України" (Проєкт USAID) малі сільськогосподарські компанії можуть придбати обладнання для перевалки зерна від українського виробника сільськогосптехніки ТОВ "Завод Кобзаренка" зі знижкою 30%. Такою можливістю вже скористались три підприємства: фермерське господарство «Глек» придбало наземний перевантажувальний бункер «Ковчег», агрофірма «Вікторія» — стрічковий навантажувач, а «Дніпро Логістик» — вагонний навантажувач. Обладнання дозволить цим компаніям підвищити ефективність їх роботи та щорічно перевалювати 150 тис. тонн зерна.
Одне із підприємств — сімейне фермерське господарство «Глек» — вирощує пшеницю та олійні культури на Херсонщині. Коли Росія почала повномасштабне вторгнення в Україну у 2022 році, поля та активи ферми майже відразу опинились під окупацією. Впродовж наступних дев’яти місяців російські війська знищили 95% активів підприємства і замінували поля. Тому навіть після звільнення Херсонської області восени 2022 року господарство не змогло розпочати весняну посівну у 2023 році, натомість зосередило всі зусилля на розмінуванні та відбудові.
У 2023 році «Глек» отримав трактор із сівалкою через фонд «Жнива Перемоги» (Victory Harvest), ініціативу Фонду Говарда Г. Баффета, що підтримує українських аграріїв, які постраждали від вторгнення Росії. Надана в тимчасове користування техніка дозволила компанії завершити посівну восени 2023 року та провести весняну кампанію 2024 року, а зернозбиральний комбайн від фонду допоміг зібрати врожай. Попри ракетний обстріл Росії, який у червні 2024 року спричинив пожежу та повністю спалив ячмінне поле, господарство продовжує працювати. Нове обладнання, отримане від USAID, відіграє важливу роль у відновленні роботи «Глек».
Ініціатива USAID дозволяє малим і середнім українським сільськогосподарським компаніям із річним доходом менше ніж 40 мільйонів євро купувати обладнання за 70% від початкової вартості, що робить основну техніку доступнішою для покращення логістики та збільшення експорту. Оскільки USAID покриває 30%, це також допомагає українському виробнику «Завод Кобзаренка» продовжувати роботу, підтримувати виробництво з доданою вартістю та розвивати місцеву економіку.
***
Ця програма підтримки не доступна для агрохолдингів та компаній, які вже отримали допомогу від Проєкту USAID чи отримають найближчим часом.
У рамках цієї ініціативи компанії можуть придбати техніку, яка допоможе підвищити ефективність процесів перевалки зерна на всіх ключових вузлах експортного шляху, зокрема:
Мобільний розвантажувач вагонів РВМ-180 у тракторному виконанні
Мобільний розвантажувач вагонів РВМ-180 в електричному виконанні
Наземні перевантажувальні бункери БНП-12 «Ковчег» у тракторному виконанні
Наземні навантажувальні бункери БНП-12 «Ковчег» в електричному виконанні
Наземні перевантажувальні бункери БНП-3 «Ковчег» у тракторному виконанні
Стрічковий навантажувач СН-25 в електричному виконанні.
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ