Радбез ООН: Не війна, а конфлікт, росія - не агресор. Таким чином ООН остаточно заявив про свою безсилість утримувати на планеті спокій і мир
РАДБЕЗ ООН УХВАЛИВ ЗАПРОПОНОВАНУ США ВЕРСІЮ РЕЗОЛЮЦІЇ
Вівторок 25 лютого 2025 року + "ФЕРМЕР ПРИДНІПРОВ"Я"
© EPA-EFE/TIL BUERGYПроти проголосували десять країн.
Рада Безпеки Організації Об'єднаних Націй у третю річницю вторгнення Росії в Україну на позачерговому засіданні ухвалила резолюцію Сполучених Штатів Америки, що закликає до якнайшвидшого завершення «конфлікту» та наполягає на встановленні тривалого миру між Україною та Російською Федерацією. Але тільки й цього. Про воєні злочини путіна і його оточення ні слова. Язики затягло.
Власне, резолюція США набрала 10 голосів «за». Водночас Франція, Велика Британія, Данія, Греція та Словенія утрималися.
У короткій резолюції висловлюється жаль з приводу загибелі людей у «російсько-українському конфлікті», наголошується, що метою ООН є підтримання миру та безпеки усьому світі та мирне врегулювання суперечок, а також міститься заклик до якнайшвидшого припинення «конфлікту» та встановлення тривалого миру. Але ж чому ООН не переймається насправді відносленням справедливості після агресїї окупанта та його покаранням?
Адже в тексті резолюції не засуджується, і навіть не згадується факт російської агресії проти України, не міститься заклику до виведення російських військ з окупованої території та відновлення територіальної цілісності України.
«Ця резолюція ставить нас на шлях до миру. Це перший крок, але вирішальний, один з тих, яким ми всі повинні пишатися. Тепер ми повинні використати це для побудови мирного майбутнього для України, Росії та міжнародної спільноти», — сказала виконуюча обов'язки посла США в ООН Дороті Ши.
Поправку Росії про «припинення українського конфлікту шляхом усунення його першопричин» не врахували.
Посол Великої Британії в ООН Барбара Вудворд заявила Раді, що умови миру в Україні мають значення і мають «надіслати сигнал, що агресія не винагороджується».
«Ось чому не може бути рівнозначності між Росією та Україною в тому, як Рада ставиться до цієї війни. Якщо ми хочемо знайти шлях до сталого миру, Рада має чітко визначити походження війни», — наголосила вона.
Раніше Генеральна Асамблея ООН, що складається зі 193 членів, відхилила пропозицію США пом'якшити давню позицію світової організації, яка підтримувала суверенітет, незалежність, єдність і територіальну цілісність України та закликала до справедливого, тривалого та всеосяжного миру відповідно до основоположного Статуту ООН.
Генеральна Асамблея ухвалила дві резолюції: розроблену Україною та європейцями, а також авторства США, до якої асамблея внесла поправки, включивши формулювання на підтримку України.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я