Реконструкція систем водопостачання/водовідведення двох громад на Дніпропетровщині зможе забезпечити водою близько 30 тисяч мешканців

За матеріалами інтернет-видань 14.02.2025 297
Реконструкція систем водопостачання/водовідведення двох громад на Дніпропетровщині зможе забезпечити водою близько 30 тисяч мешканців
Наприкінці 2024 року Віцепремʼєр-міністр з відновлення – Міністр розвитку громад та територій України Олексій Кулеба спільно з очільником Агентства відновлення Сергій Сухомлин провели зустріч на Дніпропетровщині із керівниками громад, місцевих та обласних водоканалів, міжнародними партнерами щодо проєкту будівництва фільтрувальної станції для Томаківської та Мирівської громад.
Після підриву Каховської дамби мешканці Мирівської та Томаківської громад зіштовхнулися з відсутністю надійної послуги з водопостачання, оскільки роками зношена інфраструктура отримала додаткове навантаження. Мешканці понад два роки не мають безперебійного доступу до якісної питної води.
 
Наразі громади вже провели сесії та виділили фінансування на залучення інженерів-консультантів. Служба відновлення у Дніпропетровській області уклала необхідні договори. Фахівці працюють над розробленням проєктно-кошторисної документації.
У ході реалізації проєкту в планах відновити та модернізувати системи централізованого водопостачання обох громад. У Томаківській громаді необхідно під'єднати існуючий магістральний трубопровід сирої води Запоріжжя-Марганець-Покровськ до нового. 
 
Для реалізації потрібно побудувати нову очисну станцію та підводний трубопровід до неї в дві нитки протяжністю близько 2,3 км; реконструювати магістральні трубопроводи протяжністю майже 12 км; проаналізувати інфраструктуру з транспортування та очищення стічних вод на основі яких спланувати побудову фільтраційної станції.
 
Мирівська громада теж потребує відновлення та модернізації централізованого водопостачання. Тут також заплановано підключити новий трубопровід до магістрального. Робота включатиме будівництво підземного трубопроводу протяжністю близько 2 км до фільтрувальної станції, здатної обробляти 1000 метрів кубічних на добу; подачу води з цієї станції в розподільну мережу та будівництво підземного трубопроводу до населених пунктів Мирівка, Топила, Настасівка, Весела Федорівка.

 

«Аби підійти комплексно — важливо побудувати очисні каналізації. Бо в цих громадах ніколи таких не було, а стоки йшли просто в поля. Зношена, застаріла інфраструктура. А тепер і наслідки війни. Відновити те, що було, не варіант. Пріоритет на сьогодні — відбудувати краще, ніж було. Модернізувати. І забезпечити людям якісну послугу водопостачання на довгі роки. Дякую обласній службі відновлення, місцевій владі та водоканалам за роботу. Дякую UNICEF!» — наголосив Сергій Сухомлин.

 

Державне агентство відновлення та розвитку інфраструктури України

 

 

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ