Ринок землі зростає - за гектар просять від 50 до 100 000 грн

За матеріалами інтернет-видань 15.10.2021 92

Середній розмір земельної ділянки угод купівлі/продажу землі сільськогосподарського призначення в Україні 2,2 га, середня кількість угод в день – 284 угоди. Про це під час пресконференції “Поточний стан роботи ринку купівлі-продажу земель сільськогосподарського призначення” розповів доцент Київської школи економіки, керівник Центру досліджень продовольства та землекористування Олег Нів’євський.

“Ми відмічаємо помітне пожвавлення ринку угод купівлі/продажу у вересні. У липні було зареєстровано угод загальною площею 6,4 тис га, у серпні 16 тис. га, а у вересні вже 25 тис. га. Ми бачимо що ринок пожвавлюється. Люди накопичують досвід і чим далі ми в ринку, тим він інтенсивніший”, – сказав Нів’євський. “В середньому по Україні продано кількість землі сільгосппризначення в гектарах — 0,122% в цілому. Переважна більшість угод відбувається з товарною сільськогосподарською землею, тобто це та земля, яка була під мораторієм”, – акцентував науковець. Якщо брати угоди купівлі-продажу, додав Нів’євський, то на першому місці земля для ведення особистого селянського господарства. Географічний розподіл цін від 50 тис. грн до 100 тис. грн за га. Тобто з цінами зараз треба поводитися дуже обережно. Він зазначив, що з даними цих досліджень можна ознайомитися у публікаціях щодо аналізу впровадження ринку землі в Україні, який запустили місяць тому. Другий випуск довідника буде доступний на сайті Мінагрополітики, Держгеокадастру та Київської школи економіки.

“Ринок кредитуваня під заставу земель — на сьогодні, тобто за липень – серпень, було видано кредитів під заставу 523 га земель сільгосппризначення. Це результат опитування Національним банком України комерційних банків щодо кредитування під заставу земель”, – сказав Нів’євський.

Він зазначив, що обсяг кредитного боргу, приміром, у США становить біля 1200 дол. на гектар. В Україні ця цифра в 20 разів менша.

“А це – недоотримання інвестицій в зростання аграрного сектору. Дуже великий розрив виходить через те, що багато років не функціонував ринок землі. В США 65% кредитів – це кредити, які видавалися під заставу сільгоспземель. У нас ця цифра наближається до нуля”, – підкреслив експерт.

Джерело


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Коментарі (0)


Новини ОТГ