Середня вартість 1 га у 2022 році склала 38 тисяч грн., у 2023 році - 55 тисяч грн.
Наразі лідерами продажу земельник ділянок є Вінниччина, Львівщина, Хмельниччина, Тернопільщина та Сумщина. Так вважає заступник міністра аграрної політики та продовольства з питань цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації Денис Башлик.
За його словами, війна внесла свої корективи в розвиток українського ринку землі. Попри повномасштабну війну, попит на землю зростає. До війни лідером продажу земельних ділянок та однією з найпривабливіших областей була Харківська, на другому місці — Кіровоградська, потім Черкаська, Київська та Чернігівська. Нині земельні пріоритети змінилися через воєнні дії в державі.
Денис Башлик зазначив, зокрема, що у 2021 році загальна кількість угод купівлі-продажу становила 66 тис., їхня загальна площа склала 153 тис. га, за весь 2022 рік (з урахуванням відключених реєстрів) — всього було укладено 53 тис. угод, загальною площею 112 тис. га. Якщо говорити про перші місяці 2023 року — це вже 13 тис. угод, їхня загальна площа складає 26 тис. га і це лише початок року.
«Середня вартість паїв у 2022 році — 38 тис. грн за га, сьогодні за неповні п’ять місяців роботи ринку землі — це вже 55 тис. грн за га. Наприклад, на Львівщині нині середня вартість за 1 га складає 163 тис. грн, водночас в областях, наближених до лінії фронту, таких як Херсонська — ціна не змінилася і складає 23 тис. грн за га. Змінилася географія ринку землі, зросла ціна, але попит, попри все, продовжує зростати», — підкреслив Денис Башлик.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я