Ще не пізно виправити фатальну помилку: міжнародні партнери про ліквідацію незалежності антикорупційних органів в Україні
Багато країн ЄС закликають Україну переглянути закон, що обмежує незалежність НАБУ і САП
23 ЛИПНЯ 2025 РОКУ
Багато країн Євросоюзу відреагували на ухвалення Україною закону №12414, який обмежує незалежність Національного антикорупційного бюро (НАБУ) та Спеціалізованої антикорупційної прокуратури (САП). Закон було ухвалено 22 липня.
Як повідомляє Sky News, міністр у європейських справах Франції Бенджамін Аддад заявив, що ситуацію з обмеженням незалежності НАБУ та САП «ще можна врятувати».
«Ще не пізно це виправити. Ми будемо дуже пильні у цьому питанні», – заявив він.
Валдіс Домбровскіс, комісар ЄС з економіки, відповідальний за нагляд за фінансовою допомогою Україні, наголосив на важливості НАБУ та САП в інтерв'ю Financial Times.
Він заявив, що обидва агентства «мають вирішальне значення для програми реформ України і мають діяти незалежно одне від одного, щоб боротися з корупцією та підтримувати громадську довіру».
«Наша поточна фінансова допомога Україні зумовлена прозорістю, судовою реформою і демократичним управлінням», – сказав Домбровскіс.
«Те саме стосується і шляху України до вступу до ЄС, який також потребуватиме потужного потенціалу боротьби з корупцією», – підкреслив комісар.
МЗС Німеччини підкреслило у своєму повідомленні на платформі X, що «незалежність і сила» українських антикорупційних інститутів мали вирішальне значення для реформ, проведених у країні за останні роки, і що Україна й надалі буде оцінюватися на основі її прогресу в цій галузі.
Тим часом Міністерство закордонних справ Швеції висловило серйозне занепокоєння щодо незалежності українських антикорупційних органів після прийняття закону.
«За останнє десятиліття Україна досягла значного прогресу у боротьбі з корупцією – вкрай важливо не зупинятися на досягнутому. Швеція залишається надійним партнером України у її реформаторських зусиллях», – наголосили в Міністерстві.
Міністр закордонних справ Нідерландів Каспар Велдкамп зазначив, що антикорупційні органи України відіграють вирішальну роль у її реформах.
«Обмеження діяльності цих органів стане серйозним кроком назад», – додав він.
«Захист незалежності цих інституцій та подальший прогрес у галузі верховенства права залишаються ключовими факторами процесу вступу України до ЄС», – сказав міністр закордонних справ.
Раніше Організація економічного співробітництва та розвитку попередила Київ, що підрив антикорупційних інститутів України негативно вплине на інвестиції в оборону та фінансування відновлення країни.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я