ЩО ДАСТЬ ФЕРМЕРАМ ЧЛЕНСТВО УКРАЇНИ У ФОНДІ СІЛЬСЬКОГО РОЗВИТКУ ООН
Пояснює заступниця міністра аграрної політики
Автор Володимир Пиріг
Україна офіційно стала членом Міжнародного фонду сільського розвитку (IFAD) ООН. Це дозволить українським аграріям отримати низку переваг. Про те, що отримають українські фермери від такого членства, в етері Громадського радіо розповіла заступниця міністра аграрної політики Оксана Осьмачко.
За її словами, цей фонд є спеціальною агенцією ООН, яка одночасно є і кредитно-фінансовою організацією. Мандат цього фонду передбачає подолання бідності й голоду в сільській місцевості та країнах, що розвиваються.
Специфіка фонду — допомагати малим та середнім фермерам. Зокрема, українські фермери зможуть отримати недорогі фінансові ресурси на дослідження та впровадження іноваційних технологій сільськогосподарського розвитку. Також вони отримають доступ до технічних розробок фонду.
Крім того, фонд дозволяє отримувати аграріям гранти та кредити за низькою ставкою.
Оксана Осьмачко пояснила, що гранти та кредити виділяються на ті галузі, які є пріоритетними для уряду. Вона уточнила, що наразі Україна просить про надання сільгоспвиробникам грантів, а вже потім — позик. На запитання про те, яка саме відсоткова ставка під такі позики, чиновниця не відповіла, але зазначила, що вони надаються на різних пільгових умовах і зараз уряд та фонд ведуть перемовини про ці умови.
Говорячи про пріоритетні галузі, Осьмачко сказала, що йдеться насамперед про іригацію (зрошування, тобто підведення води на поля, що відчувають нестачу вологи). Також йдеться про фінансування експорту української агропродукції. Крім того, це підтримка прифронтових територій, а також переселенців, ветеранів та жінок, які переїхали в нові регіони й готові працювати в агросекторі. Однак наразі неможливо сказати, на що з цього фонд готовий виділяти гроші.
Вона розповіла, що за роки своєї діяльності фонд інвестував понад 22 мільярди доларів у 1100 проєктів та програм. Загалом членами фонду є 179 країн.
Як фермерам податися на отримання грошей
Система працюватиме так: уряд оголошуватиме про програми, на які є фінансування від Фонду сільського розвитку ООН. Відповідні оголошення публікуватимуть на сайті Мінагрополітики, а також у Державному аграрному реєстрі, де фермери можуть дізнаватися про різні програми державної підтримки. Далі сільгоспвиробники переглядають умови програми й подають заявки та будуть отримувати відповідну підтримку.
Перші гроші від Фонду сільського розвитку ООН українські фермери зможуть отримати на початку наступного року. Однак деталі ще будуть обговорювати наступного тижня, додала заступниця міністра аграрної політики.
При передруку матеріалів з сайту hromadske.radio обов’язково розміщувати гіперпосилання на матеріал та вказувати повну назву ЗМІ — «Громадське радіо».
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я