Що на світі наймиліше?

Марина Бабич 17.03.2023 678
Що на світі наймиліше?

Правда, що сон. Можете пити енергетичну колу з кавою, їсти збадьорюючі страви, розважатися і працювати, але прийде сон і здолає ваше тіло. Це природа, - скажете ви. Без заперечень. Сон складає майже одну третину нашого життя. Він  життєво необхідний, і  є основою здоров'я. Про це пишуть сьогодні, у Всесвітній день сну, всі інформвидання.

За даними ДУ"Дніпропетровський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ", день сну заснований  2008 року, щоб привернути увагу громадян до необхідності здорового сну.
Статистика свідчить, що близько 45% людей у світі страждають на безсоння. Спортсмени у разі спання менше 8 годин ризикують травмуваннями - і ризик високий, на 70%. Майже 20% всіх дорожніх аварій та транспортних пригод пов’язані з хронічним недосипанням. Через нього знижується і продуктивність нашої праці.
Медики вважають, що дорослим у віці 18–60 років рекомендовано спати не менше 7 год. на добу, дітям 6–12 років — 9–12 год, а у віці 13–18 років — 8–10 год.
Науковці виділяють три складові сну:

  • тривалість — має бути достатньою, щоб організм устиг відпочити й підготуватися до наступного дня;
  • безперервність — періоди сну мають безупинно переходити один в один;
  • глибина — сон має бути достатньо глибоким, щоб відновлювати життєві сили.

На ці три складові впливають емоції, які ми пережили впродовж дня, і їх неможливо стерти, ніби клавішою на комп'ютері. Тому нам залишається навчитися розслаблятися перед сном і відпускати пережите за день  подалі. 

Якщо ввечері гортаємо стрічку соцмереж, не дивуймося, що уві сні до нас  явилося найбільш вражаюче вечірнє видиво. Здається, що мозок сам перетрушує всі картинки і підкидає нам яскраві, шокуючі моменти. Лягати в один і той самий час, як рекомендують медики, не завжди вдається. Режим сну порушується і уповільнює реакцію, що  спричиняє млявість наступного дня. Синці під очима і сіре обличчя теж є ознаками поганого сну.  Хочеш - не хочеш, а  від нього залежиш. Тому, як на мене, прохолодна кімната, тиша (нині рідкість через повітряні тривоги), свіжа постільна білизна і прослуховування заспокійливої аудіокниги, типу Гоголівської повісті "Старосвітські поміщики" з таким теплим українським колоритом, - це може налаштувати на сон. Але не факт, що він прийде. Тому і  не тривожтеся   з цього приводу. Тіло таке ж розумне, як і душа. Просто йому треба інколи трохи більше, ніж  прості рекомендації у газеті.
Довіряйте своїм відчуттям, і ніч буде доброю!
 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ