Що робити, щоб договір оренди землі не поновлювався автоматично?

За матеріалами інтернет-видань 19.05.2025 128
Що робити, щоб договір оренди землі не поновлювався автоматично?

Часто орендарі та орендодавці, підписуючи договір оренди землі, не до кінця усвідомлюють наслідки автоматичного поновлення договору. А потім — сюрприз! — орендар продовжує користуватись землею ще кілька років, і змінити це вже не так просто.

 

 

 

Що таке автоматичне поновлення договору?

 

Відповідно до ст. 126-1 Земельного кодексу України договором оренди землі може встановлюватися умова щодо поновлення такого договору.

 

Якщо договір містить умову про його поновлення після закінчення строку, на який його укладено, цей договір поновлюється на такий самий строк і на таких самих умовах.

 

 

 

Умови автоматичного поновлення: 

 
  1. Договір містить умову про поновлення відповідно до ст. 126-1 ЗКУ;

  2. Сторони не подали заяву до реєстратора про виключення з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відомостей про поновлення договору.

 

   

 

Зверніть увагу, що правила, визначені статтею 126-1 Земельного кодексу України, поширюються на договори оренди землі, укладені або змінені після 16.01.2020, а поновлення договорів оренди землі, укладених до цієї дати здійснюється на умовах, визначених такими договорами, за правилами, чинними на момент їх укладення.

 

     

 

Як цього уникнути?

 
  1. Передбачити в договорі заборону автоматичного поновлення відповідно до ст. 126-1 ЗКУ.

  2. Якщо договором передбачене автоматичне поновлення, то звернутися до реєстратора не пізніш як за місяць до дати закінчення дії такого договору, подає до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно заяву про виключення з цього реєстру відомостей про поновлення договору.

 

 

Земельний фонд України

 

 
Теги: AGROОТГ
Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ