Щоб пенсія була призначена після дня 60-ліття, треба...

Прес-релізи 11.05.2022 574

Фахові роз'яснення  щодо пенсійного забезпечення.
Начальник ГУ Пенсійного фонду України в Дніпропетровській області Юрій КОЗАК відповідає на запитання "Фермера Придніпров'я":

  •     Як відбувається призначення пенсій за віком під час воєнного стану? Чи є якісь особливі вимоги?

    Пенсії за віком призначаються як і завжди, нічого не змінилося. Є вимоги до віку - це досягнення 60 років, та страхового стажу — це 29 років.
    Подати документи на призначення пенсії можна двома способами: особисте звернення до будь-якого сервісного центру Пенсійного фонду, або дистанційно — через вебпортал електронних послуг (за допомогою кваліфікованого електронного підпису - КЕП). Обирайте який зручніше для вас.
    До заяви про призначення пенсії необхідно подати такі документи: паспорт, ідентифікаційний код, документи про страховий стаж (трудова книжка, диплом про очне навчання, військовий квиток та ін.), реквізити банківського рахунку (якщо обрано спосіб виплати через банк), фотографія для пенсійного посвідчення і за бажанням - довідка про заробітну плату за 60 місяців підряд по 30.06.2000.     Жінки у разі зміни прізвища надають свідоцтво про шлюб.
    Якщо ви оберете дистанційний спосіб, то при формуванні електронної заяви, потрібно додати файли сканованих вище перелічених документів. Результат опрацювання звернення (настання права на призначення пенсії, дата призначення та розмір пенсії) можна подивитися в особистому кабінеті на вебпорталі у вкладці ”Мої повідомлення”.
    Зверну увагу ще на декілька моментів.
    Якщо заява про призначення пенсії буде подана протягом трьох місяців з дня досягнення пенсійного віку, пенсію буде призначено з дня, що настає за днем досягнення 60 років. Якщо звернення за призначенням пенсії відбудеться пізніше ніж три місяці, у такому разі її буде призначено з дати звернення.
    Сьогодні в Пенсійному фонді України діє екстериторіальний принцип обслуговування громадян. Це означає, що заяву про призначення пенсії можна подати особисто до будь-якого сервісного центру обраного головного управління Пенсійного фонду, незалежно від місця постійного проживання.

  • Чи відбулися зміни цього року в  обчисленні пенсій особам,  постраждалим внаслідок Чорнобильської катастрофи?

    Кабінетом Міністрів України наприкінці минулого року внесені зміни до  Порядку обчислення пенсій особам, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, які набули чинності з з 1 січня 2022 року (постанова від 09 грудня 2021 року за № 1307 “Про внесення змін до постанов Кабінету Міністрів України від 23 листопада 2011 року № 1210 і від 26 вересня 2012 року № 886”).
     Якщо раніше право на обчислення пенсії, виходячи із п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати, встановленої Законом на 1 січня відповідного року, мали військовозобов’язані, які визнані особами з інвалідністю, то з 1 січня 2022 року таке право набули й учасники ліквідації наслідків аварії на ЧАЕС, які направлялися для виконання робіт від підприємств, установ та організацій, та стали інвалідами внаслідок Чорнобильської катастрофи.
Право на обчислення пенсії з п’ятикратного розміру мінімальної заробітної плати набули також особи, що одержують пенсію у зв’язку з втратою годувальника, якщо годувальник був з числа учасників ліквідації аварії на ЧАЕС, що направлявся на роботи від підприємств, установ, організацій та за життя був визнаний особою з інвалідністю.
Мінімальні пенсійні виплати
особам з інвалідністю внаслідок аварії на ЧАЕС

                                     
01.07.2021            01.03.2022  збільшення на

І група    6 000 грн    6 840 грн    840 грн
 ІІгрупа    4 800 грн    5 472 грн    672 грн
 ІІІгрупа    3 700 грн    4 218 грн    518 грн
Дітиз інвалідністю    3 700 грн    4 218 грн    518 грн

Мінімальні пенсійні виплати
для ліквідаторів аварії на ЧАЕС з інвалідністю

    
      01.07.2021                   01.03.2022                 збільшення на
 І група    10 340, 35грн    12 993,56грн    2 653,21грн
 ІІгрупа    8 272,28грн    10 394,85грн    2122,57грн
 ІІІгрупа    6 204,21грн    7 796,14грн    1 591,93грн

  • З 1 квітня перераховувалися пенсії пенсіонерам, які продовжують працювати?

    Перерахунок пенсіонерам, що продовжують працювати, проводиться автоматично, починаючи з 2018 року. Не виключенням є й 2022 рік.
    Перерахують пенсії з 01 квітня особам, які після призначення (попереднього перерахунку) пенсії продовжували працювати та на 1 березня року, в якому здійснюється перерахунок, набули відповідного страхового стажу:
    - не менш як 24 місяці після призначення (попереднього перерахунку) пенсії;
    - менш як 24 місяці, але після призначення (попереднього перерахунку) пенсії пройшло не менш ніж два роки.
    Проте, варто зважити на певні особливості даного перерахунку. Нагадаю, що обчислення страхового стажу здійснюється за даними Державного реєстру загальнообов’язкового державного соціального страхування на підставі поданих страхувальником звітів та після надходження даних про сплату єдиного внеску.
    А подання єдиної звітності з єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування і податку на доходи фізичних осіб з 1 січня 2021 року передбачено щокварталу. Строки подання звітності становлять 40 календарних днів після останнього дня  звітного кварталу.
    Отже, автоматичний перерахунок відбудеться після подання звітності. Проте, розмір пенсії буде переглянуто з 1 квітня 2022 року та проведено відповідну доплату.
    

  • Якщо родина втратила годувальника, а  діти цієї родини від 18 до 23 років продовжують навчатися за денною формою навчання. Як їм призначається пенсія? Чи передбачена зміна правил у період воєнного стану щодо цих дітей?

    Так, передбачено. Під час дії в Україні воєнного стану та протягом 60 днів після його припинення дітям віком від 18 до 23 років, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх навчальних закладах, а також професійно-технічних, вищих навчальних закладах, пенсія в разі втрати годувальника призначається, а виплата раніше призначеної пенсії продовжується, без надання довідки від закладу освіти. Дані про навчання Пенсійний фонд отримує з Єдиної державної електронної бази з питань освіти.

    
   


Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Telegram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ