Штучний інтелект на захисті рибних ферм від пернатих ворогів
Раціон рибоїдних птахів (бакланів, чайок, лелек, чапель та ін.) складається здебільшого з різних видів риб, який часом доповнюють інші види водних тварин, зокрема ракоподібні та молюски. Харчова активність таких птахів відбувається довкола прісних та солоних водойм, становлячи значну загрозу для рибних господарств, спричиняючи як прямі, так і опосередковані збитки аквабізнесу.
Пряма шкода пов'язана з безпосереднім знищенням риби або її пошкодженням до такого ступеня, що вона стає непридатною для реалізації. Опосередковані збитки мають більш широкий спектр проявів і включають: нелетальні пошкодження риби, хронічні стреси водних біоресурсів, що призводить до погіршення стану їх здоров'я та зниження ефективності засвоєння корму, а також розповсюдження збудників хвороб, таких як бактерії, віруси та паразити. Крім того, іноді рибоїдні птахи можуть навіть завдавати механічних пошкоджень прихисткам (сажалкам, загорожам) для риби, що призводить до її втечі з таких пристроїв.
Для вирішення цих проблем ізраїльський стартап Nobify створив інноваційну систему захисту аквакультурних господарств – набір датчиків, під'єднаних до мережі шлангів. Технологія, що працює на основі штучного інтелекту (ШІ), розпізнає «атаку з повітря» і активує систему шлангів, які розбризкують воду, отриману з басейну та відлякують птахів.
Шланги при цьому рухаються хаотично, через що птахи не можуть обійти їх або вивчити будь-які закономірності в їх роботі. Одного разу облиті водою птахи надалі уникають наближення до шлангів.
Nobify вже впровадила свої технології на двох ізраїльських аквафермах, однак планує масштабувати виробництво та вийти на міжнародний ринок. Зважаючи на те, що обсяги споживання аквакультурної продукції у світі з кожним роком збільшуються, потреба в таких системах захисту буде тільки зростати.
Державне агентство меліорації та рибного господарства України
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я