Символ 2025 року — змія
За матеріалами інтернет-видань
07.01.2025
200
29 січня розпочнеться Новий рік за східним китайським календарем. Пройде під знаком Зеленої Дерев'яної Змії. Змія є символом гнучкості, мудрості, адаптації.
В Україні мешкає 10 видів змій, і серед них немає жодної смертельно отруйної. Зокрема, 5 видів полозів – це великі змії, які можуть бути агресивні, але не мають отрути; 2 види вужів; 2 види гадюк і мідянка звичайна.
Ще ми маємо 2 види безногих ящірок, які зміями взагалі не є, але виглядають дуже схоже, і людина може сплутати їх зі змією.
- Знахідки, зроблені вченими, дозволяють говорити про існування змій на Землі вже близько 167 млн років тому.
- У змій немає ніг, плечей, грудної клітки, барабанної перетинки, лімфатичних вузлів, сечового міхура і повік, які б закривалися і відкривалися.
- Зміїні повіки – це прозорі лусочки, які завжди закриті, щоб уберегти очі від бруду. При цьому фактично очі змій ніколи не закриваються і сплять вони з відкритими очима, якщо не прикривають їх кільцями зміїного тіла.
- Верхня і нижня щелепи змій не з'єднані між собою, щоб змії могли дуже широко відкривати рот і заковтувати здобич, чия ширина іноді перевищує розміри зміїного тіла.
- Завдяки своїй здатності періодично змінювати стару шкіру на нову змії стали символом медицини і позбавлення від хвороб.
- Зуби гадюк завдяки особливій будові щелеп можуть обертатися на 90 градусів.
- Отруйні зуби низки змій, наприклад, габонської гадюки, можуть виростати до 4,5 см.
- У зміїному тілі від 200 до 450 хребців (у людини, для порівняння, 33-34 хребці).
- Внутрішні органи змій – витягнуті, і при їх розташуванні не дотримується симетрія, властива іншим видам. Крім того, парні органи зазвичай втрачають свої пари – наприклад, у більшості змій є тільки права легеня.
- Змії шукають здобич та орієнтуються в просторі за запахом, який уловлюють за допомогою язика – язик постійно збирає частинки ґрунту, повітря і води, які потім змія аналізує у себе в роті.
- Деякі змії мають прекрасний зір, інші здатні лише відрізнити світло від темряви. Здебільшого зміїний зір служить не для розглядання околиць, а для визначення руху об'єктів, що цікавлять змію.
- Завдяки особливому органу змії "бачать" тепло, що дозволяє їм швидко виходити на слід теплокровної здобичі. Змії розпізнають й інфрачервоне випромінювання завдяки теплу, що виходить від нього.
- Змії відчувають наближення до них інших тварин, вловлюючи вібрації землі всією поверхнею тіла.
- Усі відомі науці змії (а на планеті їх 3631 вид) – хижаки.
Теги: ОТГ
Поділитися текстом в мережах:
Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я
Новини ОТГ