Ситуація дуже й дуже страшна: як на Дніпропетровщині живуть у селі Гаврилівці за сім кілометрів від лінії фронту

За матеріалами інтернет-видань 27.07.2025 125

 

 т а 

Останні два тижні село Гаврилівка, що за сім кілометрів від лінії фронту, війська РФ цілодобово атакують БпЛА. Крім того, над населеним пунктом майже без перестану кружляють російські розвідувальні дрони — місцеві бояться виходити далі свого помешкання.

За словами жительки села Любові, всіх дітей звідси вже евакуювали. На всю Гаврилівку працює лише один магазин, інші — зачинилися. Як розповів місцевий житель Сергій, через постійну небезпеку в село вже відмовляються їхати перевізники, аби вивезти речі тих, хто вирішив евакуюватися.

Місцева жителька Тетяна розповідає: попри загрози обстрілів, продовжують обробляють городи.

"Он сусідка — поле на городі. Ось кабаки: як зазвичай кожен рік садимо, так і зараз просадили. Встигаємо все робити, а що вдієш? Страшно — ми перебіжками. Як не гуде — робимо, як загуло — тікаємо", — каже вона.

Жителька села Тетяна каже, в населений пункт летять дрони, також РФ атакувала і КАБами. Близько двох тижнів тому, розповідає, дрон влетів у машину місцевого агронома. Чоловік загинув.

"Був заслужений агроном. На першому місці у нього була родина, і святе — земля. Ось така людина була, що сказати. Це чоловік душі, це чоловік, який бачив природу на роки вперед", — каже вона.

"Обстановка дуже-дуже страшна": як живуть у Гаврилівці на Дніпропетровщині за сім кілометрів від лінії фронту

Тетяна. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін

Жінка розповідає, раніше у селі було велике підприємство, мали багато техніки. Зараз чимало людей виїхали. Також з населеного пункту евакуювали всіх дітей.

"Обстановка дуже-дуже страшна. Дітки повиїжджали. Намагаємося працювати, намагаємося на городі щось робити у себе. Бігаємо на роботу, хоч як там не було страшно. Поки що залишаємося на місці. Зараз іде косовиця в нас. Агрономи стараються, спішать, збирають, вивозять", — каже вона.

Місцева жителька Любов працювала вчителькою зарубіжної літератури. Каже, нині діти роз’їхались по всій Україні.

"Сподіваюся, що закінчаться бойові дії, діти повернуться до школи, і я зможу їх усіх обійняти. Ми завжди пишемо мінітвір або відповідь на запитання: "Якою я бачу школу по закінченню, через 5–10–15 років?". І більшість дітей писали так: "Ми хочемо, щоб був мир, і ми могли спокійно приїжджати до рідної школи, до батьків", — каже жінка.

"Обстановка дуже-дуже страшна": як живуть у Гаврилівці на Дніпропетровщині за сім кілометрів від лінії фронту

Любов. Суспільне Дніпро

Вона розповідає, у селі наче як і працюють деякі магазини, та товару доволі мало. Каже, доводиться їхати на закупи в інші населені пункти.

"Якщо потрібно, є можливість з ким поїхати, то, звичайно, запасаємося продуктами десь на тиждень. Особистого транспорту немає, у мене чоловік — інвалід. Тому просимося до когось і їдемо, закуповуємось", — каже жінка.

Житель Гаврилівки Сергій каже, через постійні атаки перевізники не хочуть їхати до населеного пункту.

"Я чув, що вже сюди ніхто не хоче їхати з перевізників. Ще в неділю приїздили — якраз приїхали, вантажилися сусіди, а тут якраз ФПВ-шки над нами. Ну, ми думаємо, що все буде добре. І що оті військові РФ сюди не пройдуть", — каже чоловік.

"Боїмося, ну а жити треба". Що розповідають жителі Межової, яка розташована за 17 км від лінії фронту

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ