Ситуація дуже й дуже страшна: як на Дніпропетровщині живуть у селі Гаврилівці за сім кілометрів від лінії фронту
Ольга Вагнер т а Олеся Приходько
Останні два тижні село Гаврилівка, що за сім кілометрів від лінії фронту, війська РФ цілодобово атакують БпЛА. Крім того, над населеним пунктом майже без перестану кружляють російські розвідувальні дрони — місцеві бояться виходити далі свого помешкання.
За словами жительки села Любові, всіх дітей звідси вже евакуювали. На всю Гаврилівку працює лише один магазин, інші — зачинилися. Як розповів місцевий житель Сергій, через постійну небезпеку в село вже відмовляються їхати перевізники, аби вивезти речі тих, хто вирішив евакуюватися.
Місцева жителька Тетяна розповідає: попри загрози обстрілів, продовжують обробляють городи.
"Он сусідка — поле на городі. Ось кабаки: як зазвичай кожен рік садимо, так і зараз просадили. Встигаємо все робити, а що вдієш? Страшно — ми перебіжками. Як не гуде — робимо, як загуло — тікаємо", — каже вона.
Жителька села Тетяна каже, в населений пункт летять дрони, також РФ атакувала і КАБами. Близько двох тижнів тому, розповідає, дрон влетів у машину місцевого агронома. Чоловік загинув.
"Був заслужений агроном. На першому місці у нього була родина, і святе — земля. Ось така людина була, що сказати. Це чоловік душі, це чоловік, який бачив природу на роки вперед", — каже вона.
Тетяна. Суспільне Дніпро/Олександр Шалдибін
Жінка розповідає, раніше у селі було велике підприємство, мали багато техніки. Зараз чимало людей виїхали. Також з населеного пункту евакуювали всіх дітей.
"Обстановка дуже-дуже страшна. Дітки повиїжджали. Намагаємося працювати, намагаємося на городі щось робити у себе. Бігаємо на роботу, хоч як там не було страшно. Поки що залишаємося на місці. Зараз іде косовиця в нас. Агрономи стараються, спішать, збирають, вивозять", — каже вона.
Місцева жителька Любов працювала вчителькою зарубіжної літератури. Каже, нині діти роз’їхались по всій Україні.
"Сподіваюся, що закінчаться бойові дії, діти повернуться до школи, і я зможу їх усіх обійняти. Ми завжди пишемо мінітвір або відповідь на запитання: "Якою я бачу школу по закінченню, через 5–10–15 років?". І більшість дітей писали так: "Ми хочемо, щоб був мир, і ми могли спокійно приїжджати до рідної школи, до батьків", — каже жінка.
Любов. Суспільне Дніпро
Вона розповідає, у селі наче як і працюють деякі магазини, та товару доволі мало. Каже, доводиться їхати на закупи в інші населені пункти.
"Якщо потрібно, є можливість з ким поїхати, то, звичайно, запасаємося продуктами десь на тиждень. Особистого транспорту немає, у мене чоловік — інвалід. Тому просимося до когось і їдемо, закуповуємось", — каже жінка.
Житель Гаврилівки Сергій каже, через постійні атаки перевізники не хочуть їхати до населеного пункту.
"Я чув, що вже сюди ніхто не хоче їхати з перевізників. Ще в неділю приїздили — якраз приїхали, вантажилися сусіди, а тут якраз ФПВ-шки над нами. Ну, ми думаємо, що все буде добре. І що оті військові РФ сюди не пройдуть", — каже чоловік.
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку >>> Читайте нас в Instagram >>> Підбірка новин сайту в GoogleNews >>> Статті з газети Фермер Придніпров'я