СИТУАЦІЯ НА НАЙБІЛЬШОМУ В УКРАЇНІ МЕТАЛУРГІЙНОМУ ПІДПРИЄМСТВІ

За матеріалами інтернет-видань 27.12.2024 136

Мова йде про колишню "Криворіжсталь", яка щойно заявила про скорочення виробництва

Валерія Федоренко, 27 грудня 2024 року

Велике промислове підприємство на Дніпропетровщині заявило про скорочення виробництва

Криворізький гірничо-металургійний комбінат «ArcelorMittal Кривий Ріг», що розташований у Дніпропетровській області, заявив, що через складну енергетичну ситуацію в Україні зараз працює лише на 30% своїх потужностей у металургійній сфері та на 75% — у гірничорудному виробництві. Про це повідомляє «Наше Місто» з посиланням на «Інтерфакс-Україна».

Генеральний директор підприємства Мауро Лонгобардо повідомив, що ситуація на комбінаті змінюється залежно від пори року та економічних умов. Зокрема, з квітня по серпень 2023 року комбінат працював на двох доменних печах, однак зимовий період вимагатиме скорочення до однієї печі через труднощі з енергозабезпеченням.

Однією з основних проблем є обмежений доступ до електроенергії через постійні атаки на енергетичну інфраструктуру України. Високі тарифи на електроенергію також ускладнюють виробничу діяльність, підвищуючи собівартість продукції, що не відповідає ринковим цінам.

Попри ці складнощі, комбінат зберігає стабільність у гірничорудному виробництві, випускаючи близько 650-700 тисяч тонн залізорудного концентрату на місяць. У довоєнні часи 80% цього концентрату йшло на виробництво сталі на комбінаті, однак зараз АМКР збільшує експорт, зокрема до Китаю, у зв’язку з умовами на ринку.

«У металургії через ситуацію з безпекою ми змогли в середині року повернутися до 50% нашого виробництва. Водночас у гірничому виробництві у нас стабільно використовується близько 70-75% наших довоєнних потужностей і виробляється на місяць 650-700 тис. тонн концентрату із вмістом заліза 65%. При цьому до війни близько 80% залізорудного концентрату спрямовували в наше виробництво сталі, а близько 20% ми експортували в сестринську компанію в Польщі. Поки що через те, що на виплавку сталі йде менше концентрату, на експорт ми відправляємо великі обсяги. Коли виробляємо більше, намагаємося постачати до Китаю, залежно від ціни на ринку. Це приблизно один корабель на місяць», – зазначив топменеджер.

Компанія продовжує шукати можливості для покращення ситуації, зокрема, досліджуючи альтернативні джерела енергії та варіанти співпраці з іншими компаніями.

 

Поділитися текстом в мережах: Репости вітаються !
>>> Підписуйтесь на нашу Фейсбук-сторінку
>>> Читайте нас в Instagram
>>> Підбірка новин сайту в GoogleNews
>>> Статті з газети Фермер Придніпров'я

Новини ОТГ